Powiat. Jedziesz na święta, czy na stałe?*

W zeszłym roku podczas Święta Zmarłych zginęło na drogach Polski 39 osób, było 532 rannych, policja zatrzymała 1880 pijanych kierowców.W powiecie żuromińskim statystyki były znacznie lepsze. Nie zanotowaliśmy żadnego wypadku.- Wszystkich Świętych w zeszłym roku było u nas bardzo bezpiecznie – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. aspirant Jan Składanowski – Chcemy, żeby w tym roku było podobnie – dodaje.Od piątku policjanci z żuromińskiej drogówki rozpoczynają akcję Znicz.
Drog�wka w tym roku patrolowa� b�dzie tereny przy cmentarzach

Adam Ejnk

a.ejnik@gmail.com

[img]https://[/img]

W piątek 28 października o godzinie 14:00 rozpoczyna się akcja Znicz. Trwać będzie do 2 listopada do godziny 24:00. Podczas tej akcji policja, straż ochotnicza i miejska szczególnie nadzorować będą tereny przy cmentarzach. Patrole policyjne rozstawione będą tam, gdzie spodziewane jest największe natężenie ruchu.

Drogówka będzie zwracać szczególną uwagę na prędkość pojazdów oraz sprawdzać będzie stan trzeźwości kierowców.

1 listopada od godziny 13:00 wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Lidzbarskiej i Wyzwolenia w Żurominie.

– Takie rozwiązanie ułatwi przejazd samochodom wracającym z cmentarza – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji starszy aspirant Jan Składanowski – Kiedy zajdzie potrzeba, ruchem kierowali będą policjanci – dodaje.

Zeszły rok w naszym powiecie był bardzo bezpieczny. Nie było żadnego wypadku. Kierujący zgłosili tylko dwie kolizje. To nie tylko zasługa policji, ale i Was, Czytelnicy – Kierowcy, którzy potrafiliście zachować ostrożność w trudnych warunkach, gdy natężenie ruchu jest duże.

– I w tym roku apeluję o ostrożną jazdę. Proszę uważać na pieszych i rowerzystów. A ci, którzy na cmentarz nie muszą jechać samochodem, niech nie jadą. Policja również będzie czuwać – mówi Jan Składanowski.

*Tytułowe pytanie pochodzi z folderu Biura Ruchu Drogowego.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.