Powiat. Koniec serialu. Inspektor zwolniony

To już koniec głośnej sprawy żuromińskiego Inspektora. Andrzej Kroskowski 10 stycznia został odwołany z funkcji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żurominie.

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Sprawa Andrzeja Kroskowskiego trwa już od kilku miesięcy. Inspektor został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu za jazdę samochodem po pijanemu. Z tego powodu 9 grudnia starosta Janusz Welenc wystąpił z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego Jaromira Grabowskiego o uzgodnienie odwołania Kroskowskiego z pełnionej funkcji. Starosta nie może bez porozumienia z Wojewódzkim Inspektorem podjąć decyzji o zwolnieniu. 3 stycznia do Starostwa wpłynęła informacja od Grabowskiego o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o odwołanie. We wtorek 10 stycznia Inspektor otrzymał odwołanie z funkcji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żurominie. Zgodnie z dokumentem Kroskowskiego obowiązuje trzy miesięczny okres wypowiedzenia. Na stanowisku PINB pracował 12 lat. Do 20 stycznia Kroskowski przebywa na zwolnieniu lekarskim.

[quote=Serial z Inspektorem w roli głównej]kwiecień 2011

Inspektor jadąc po pijanemu samochodem osobowym w Lubowidzu, uderzył na prostej drodze w inny samochód.

maj 2011

Pisaliśmy o ekspertyzie technicznej, która wskazywała, że Andrzej Kroskowski pił w godzinach pracy. Starosta Janusz Welenc poinformował nas, że Inspektor zaprzeczył tym oskarżeniom.

Wrzesień 2011

Do rady powiatu wpłynęła skarga na Inspektora od jednego z mieszkańców Żuromina. Skarżący zarzucał brak kwalifikacji i pełnienie funkcji pomimo zarzutów prokuratorskich. Radni uznali skargę za bezzasadną.

Wrzesień 2011

W Sądzie Rejonowym w Mławie zapadł wyrok w sprawie Kroskowskiego. Za jazdę pod wpływem alkoholu został skazany na 4 500 złotych grzywny i na rok zabrano mu prawo jazdy.

Grudzień 2011

Starosta złożył wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o uzgodnienie odwołania żuromińskiego Inspektora. Do Starosty wpłynęło pismo od burmistrzów i wójtów z powiatu żuromińskiego. Włodarze wstawili się za Inspektorem.

Styczeń 2012

Odwołanie Inspektora[/quote][img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.