Powiat. Lekcje bezpieczeństwa

Komenda Powiatowa Policji w Żurominie prowadzi akcję edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z tą akcją policjanci z żuromińskiej komendy przemierzają powiat żuromiński, by przekazać najmłodszym praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. – Byliśmy już praktycznie we wszystkich szkołach powiatu żuromińskiego – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. asp. Jan Składanowski.
D�wi�k sygna�u okaza� si� muzyk� dla uszu maluch�w

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl[img]https://[/img]

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzona przez Komendę Powiatową Policji w Żurominie rozpoczęła się już przed rozpoczęciem roku szkolnego od przeglądu dróg i oznakowania w okolicach szkoły. Jednak od momentu wznowienia przez dzieci nauki w szkole rozpoczęły się prawdziwe lekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzone przez policjantów.

– Najpierw prowadziliśmy zajęcia w szkołach zlokalizowanych przy drogach wojewódzkich – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. asp. Jan Składanowski – Sukcesywnie potem prowadziliśmy zajęcia w innych placówkach. Byliśmy już praktycznie we wszystkich szkołach w powiecie żuromińskim – dodaje.

Policjanci pojawiali się najczęściej w klasach pierwszych i przedszkolach. Przekazywali informacje teoretyczne dotyczące poruszania się po drodze, a także wraz z wychowawcą danej klasy wychodzili na przejścia dla pieszych. Tam, jak mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego, uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, uczulając dzieci, by miały ograniczone zaufanie do kierujących.

– Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie rozdaliśmy maluchom setki odblasków – mówi st. asp. Jan Składanowski – Niestety te są bardzo często rzucane w kąt, a to one bardzo często ratują dzieciom życie – kończy.

Akcja cały czas trwa, a żuromińska komenda otrzymuje kolejne zaproszenia na spotkania dotyczące bezpieczeństwa nie tylko z najmłodszymi, ale także z uczniami gimnazjum i liceum.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.