Powiat. Medale za zasługi dla rolnictwa

Jerzy Orzechowski i Jerzy Ankiewicz to rolnicy z powiatu żuromińskiego, którzy otrzymali medale za zasługi dla rolnictwa. Odznaczenia wręczył Minister Rolnictwa Marek Sawicki podczas uroczystych obchodów piętnastolecia Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Wręczenie medali odbyło się 14 października podczas uroczystości XV-lecia Mazowieckiej Izby Rolniczej w Chlewiskach koło Siedlec.

Powiat żuromiński reprezentowała sześcioosobowa delegacja, w skład której wchodzili członkowie Powiatowej Izby Rolniczej: Adam Witkowski, Agnieszka Dobiesz, Jerzy Ankiewicz, Dariusz Sajewski, Tomasz Bilicki i Jerzy Orzechowski.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki wręczył Odznaki Honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” 22 rolnikom z województwa mazowieckiego. Dwie z nich trafiły do rolników z naszego powiatu. Otrzymali je Jerzy Ankiewicz z Lutocina i Jerzy Orzechowski z Kipich.

– Wnioskowałem o przyznanie odznaczenia tym panom, ponieważ dużo czasu i pracy poświęcają na działalność na rzecz rolnictwa, są radnymi i członkami Powiatowej Izby Rolniczej – mówi Przewodniczący Rady Powiatowej w Żurominie Mazowieckiej Izby Rolniczej Adam Witkowski – Poza tym reprezentują swoją gminę i powiat na zewnątrz.

Przy okazji jubileuszu wręczono również dyplomy uznania za długoletnią działalność na rzecz samorządu rolniczego na Mazowszu. Otrzymali je rolnicy, którzy od 15 lat są członkami Izb Rolniczych. Z powiatu żuromińskiego dyplom otrzymał Adam Witkowski, Dariusz Sajewski i Wiesław Mikas.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.