Powiat. Nauczyciele wyszli na ulicę

Nauczyciele z powiatu żuromińskiego bronią Karty Nauczyciela. 23 listopada zorganizowana 44-osobowa grupa z powiatu żuromińskiego wzięła udział w ogólnopolskiej manifestacji w Warszawie.
Nauczyciele z �uromina protestuj� w Warszawie

Powiat. Nauczyciele ZNP Żuromin protestują w Warszawie

Nauczyciele wyszli na ulicę

Nauczyciele z powiatu żuromińskiego bronią Karty Nauczyciela. 23 listopada zorganizowana 44-osobowa grupa z powiatu żuromińskiego wzięła udział w ogólnopolskiej manifestacji w Warszawie.

Adam Ejnik

a.ejnik@kurierkurierzurominski.pl

44 nauczycieli z całego powiatu reprezentowało Żuromin w ogólnopolskim marszu protestacyjnym w Warszawie. Nauczyciele wzięli udział w marszu organizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Łącznie, jak podaje ZNP, w marszu wzięło udział 20 tysięcy pracowników szkół.

Manifestacja przemaszerowała spod  Sejmu do Kancelarii Premiera. Tam prezes ZNP Sławomir Broniarz odczytał petycję do premiera o ponowną analizę projektu zmian do ustawy o systemie oświaty. Związek nie chce się zgodzić, żeby szkoły i placówki oświatowe przekazywane były związkom samorządów lokalnych. Związek nie zgadza się również na zatrudnianie w szkołach i przedszkolach w systemie edukacyjnym osób nie będących nauczycielami.

Tego samego dnia doszło do spotkania ZNP z przedstawicielem rządu. Przedstawiciele ZNP wręczyli Ministrowi petycję skierowaną do Premiera a dotyczącą postulatów odnoszących się do zmian proponowanych w projektach nowelizacji ustawy o systemie oświaty (tzw. ustawa rekrutacyjna) oraz nowelizacji ustawy – Karta Nauczyciela.

Wyjazd nauczycieli z Żuromina organizowały powiatowe struktury ZNP.

– Serdecznie dziękuję nauczycielom , że zechcieli reprezentować naszą grupę zawodową w wolny sobotni  dzień – mówi Prezes Powiatowego Oddziału ZNP w Żurominie Marzena Więckowska.

– Zmiany proponowane przez Rząd dotyczą  całej grupy zawodowej nauczycieli – tłumaczy Więckowska – Związek oczekuje, że do protestu włączą się również nauczyciele niezrzeszeni – dodaje.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.