Powiat. Olimpiada Zdrowego Stylu Życia

Już po raz dwudziesty Polski Czerwony Krzyż oddział rejonowy w Żurominie, przeprowadził Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Uczestnicy konkursu promuj�cego zdrowy styl �ycia

Olimpiada składa się z 4 etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego. W każdym z etapów uczniowie rozwiązują test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia. Obejmuje on zagadnienia z pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia.

W poniedziałek 12 grudnia w sali konferencyjnej UGiM w Żurominie odbył się etap rejonowy olimpiady. Wzięło w nim udział 21 gimnazjalistów i 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żuromińskiego. Uczniowie mieli 30 minut na rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Laureaci I miejsca wezmą udział w etapie okręgowym olimpiady, który odbędzie się w marcu 2012 roku w Warszawie.

Fundatorami nagród książkowych dla laureatów olimpiady na etapie rejonowym jest Starostwo Powiatowe w Żurominie i Urząd Gminy i Miasta w Żurominie.

Laureaci

Gimnazjum

I miejsce Joanna Anysz (Gimnazjum w Bieżuniu)

II miejsce Aleksandra Liszewska (Gimnazjum Nr 2 w Żurominie)

III miejsce Aleksandra Laskowska (Gimnazjum w Lutocinie)

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce Kamila Żurawska (ZSP w Zielonej)

II miejsce Monika Żulewska (ZSP w Zielonej)

III miejsce Ewelina Piórkowska (LO w Bieżuniu)

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.