Powiat. Piłeś, nie jedź

„Alkohol” taki kryptonim ma policyjna akcja, która rozpocznie się w poniedziałek 15 sierpnia na drogach powiatu żuromińskiego. – Będziemy walczyć z plaga naszych dróg, pijanymi kierowcami – mówi starszy aspirant Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji.
Od poniedzia�ku rozpocznie si� akcja �uromi�skiej drog�wki pod kryptonimem �Alkohol�

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Akcja żuromińskiej policji pod kryptonimem „Alkohol” rozpocznie się w poniedziałek 15 sierpnia i będzie trwała do niedzieli 21 sierpnia. Policjanci z drogówki i z prewencji 24 godziny w ciągu doby sprawdzać będą kierowców, przede wszystkim, czy nie są pijani.

– Wszystkie nasze siły w ciągu tego tygodnia skierujemy przeciw pijanym kierowcom. Nie znaczy to jednak, że nie będziemy sprawdzali innych rzeczy. Stanu technicznego pojazdu, fotelików dla dzieci, zapiętych pasów – mówi Jan Składanowski.

Patrole policyjne rozstawione będą w najbardziej newralgicznych punktach. Szczególnie przy drodze wojewódzkiej 541 Bieżuń – Żuromin – Lubowidz. Drogi naszego powiatu patrolował będzie również samochód policyjny z wideorejestratorem.

Policja podkreśla, żeby tej akcji nie traktować jako działań skierowanych przeciw społeczeństwu.

– Wszystkie te działania mają poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach – mówi Składanowski – Pijani kierowcy są sprawcami wielu wypadków, musimy z tym walczyć.

Koniec wakacji, to szczególnie niebezpieczny okres w drogowych statystykach. W okresie pourlopowym, tłok na drogach sprzyja wielu wypadkom. To również najtrudniejszy okres dla policji.

– Żaden z policjantów żuromińskiej drogówki w drugiej połowie sierpnia nie jest na urlopie. W tym czasie policjanci potrzebni są na drogach – kończy Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji Jan Składanowski.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.