Powiat. Polski był łatwy, tak uważają gimnazjaliści

Gimnazjaliści z całej Polski w ubiegły tygodniu pisali egzamin. Trzy dniowe zmagania egzaminacyjne rozpoczęli we wtorek. Pierwszego dnia sprawdzana była ich wiedza humanistyczna, w środę przystąpili do testów z przedmiotów przyrodniczych i matematyki a w czwartek z języków obcych.
NULL

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Uczniowie trzecich klas z 10 gimnazjów w powiecie żuromińskim od wtorku do czwartku zmagali się z egzaminami. We wtorek uczniowie pisali egzamin, który sprawdzi ich wiedzę humanistyczną. O 9 z z historii i wiedzy o społeczeństwie, o 11:00 z języka polskiego. W środę uczniowie przystąpili do testów z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Te również podzielone były na dwa oddzielne egzaminy. O 9 przedmioty przyrodnicze, o 11 matematyka. Egzaminacyjny maraton kończył się sprawdzianem znajomości języka obcego. Uczniowie mogli wybrać język spośród tych, których uczyli się w szkole. Egzamin z języka obcego był przeprowadzony na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie – 3, 4 i 5 czerwca. Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Pytania nie były trudne

Zapytaliśmy uczniów jak oceniają swój egzamin i co było najtrudniejsze. Opinię uczniów na temat egzaminu potwierdził również dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie Roman Lewandowski.

– Rozmawiałem z uczniami po zakończeniu egzaminu z wiedzy humanistycznej. Mówili, że pytania były łatwe, spora część nie potrzebowała dużo czasu do zrobienia wszystkich i wychodzili z egzaminu wcześniej – mówi Roman Lewandowski.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.