Powiat. Powiatowa Rada Izby Rolniczej wybrała przewodniczącego

Rolnicy z powiatu żuromińskiego wybrali swoich przedstawicieli do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej. W jej skład wchodzi jedenastu przedstawicieli z gmin powiatu żuromińskiego. Na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji wybrano Przewodniczącego Rady i Delegata do Mazowieckiej Izby Rolniczej.
Cz�onkowie IV kadencji samorz�du Rolniczego, fot. EJ

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Wybory do Izb Rolniczych w gminach odbyły się 3 kwietnia. Mógł w nich startować każdy rolnik Ze swojej gminy rolnicy mogli wybrać dwóch swoich przedstawicieli. W nowej kadencji z gminy Żuromin wybrano jednego przedstawiciela, więc Rada Powiatowa liczy 11 osób, a nie jak w poprzedniej kadencjach 12. W skład rady wchodzą: z gminy Bieżuń Łukasz Sławęcki, Adam Witkowski, z gminy Kuczbork Zdzisław Malinowski i Piotr Bogumił Zieliński, z gminy Lubowidz Jerzy Andrzej Orzechowski i Irena Zielińska, z gminy Lutocin Jerzy Ankiewicz i Agnieszka Dobiesz, gmina Siemiątkowo Tomasz Bilicki i Dariusz Adam Sajewski, z gminy Żuromin Wiesław Mikas.

Na pierwszym posiedzeniu IV kadencji Rady wybrano przewodniczącego, którym po raz kolejny został Adam Witkowski. Delegatem na Walne Zgromadzenie do Mazowieckiej Izby Rolniczej został Wiesław Mikas.

Na posiedzeniu poruszono również problem niskiej frekwencji na wyborach do Izb Rolniczych

– Rolnicy nie zdają sobie sprawy, że mają możliwość wybrania swoich przedstawicieli, którzy będą reprezentować ich interesy na poziomie powiatu, a nawet województwa – mówiła na posiedzeniu Alina Demby Kierownik Biura Mazowieckiej Izby Rolniczej Oddziału Ciechanów.

Na wyborach do Izb frekwencja w powiecie żuromińskim wyniosła 5,39% i była najwyższa w porównaniu do powiatów należących do Oddziału Ciechanów .

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.