Powiat. Przygotowanie strażaków do akcji ratowniczych z udziałem śmigłowca LPR

Strażacy z powiatu żuromińskiego brali udział w szkoleniu w zakresie współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Organizatorem szkolenia była Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.
undefined

Ewelina Wypych

ewelina.wypych@interia.eu

Strażacy z naszego powiatu w dniach 8, 9 i 10 marca 2011 roku brali udział w szkoleniu specjalistycznym. Każdego dnia w szkoleniu uczestniczyła grupa 25 strażaków PSP i OSP włączonych z sześciu powiatów województwa mazowieckiego. Szkolenie podzielone było na dwa bloki: teoretyczny oraz praktyczny. Strażacy nabyli wiedzę z zakresu wyznaczania i zabezpieczania lądowiska, nawiązywania łączności radiowej ze śmigłowcem i sprawdzanie go za pomocą umownych znaków

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego używany jest zazwyczaj w sytuacjach zagrożenia życia poszkodowanego, w przypadku potrzeby pilnego transportu do pobliskiego szpitala, gdy karetka pogotowia ma utrudniony dojazd na miejsce zdarzenia. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie w ostatnim czasie mieli okazję bliżej przyjrzeć się lądowaniu śmigłowca LPR koło żuromińskiego szpitala, tuż po tragicznym wypadku, który miał miejsce między Chromakowem a Poniatowem.

Szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatów ukończenia kursu.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.