Powiat. Rachmistrz zapuka do drzwi

W całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny. Od 8 kwietnia zaczęli nas odwiedzać rachmistrzowie. Radzimy, jak się spisać i uniknąć oszustów.
Ka�dy rachmistrz powinien posiada� specjalne urz�dzenie i identyfikator fot. Internet

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Rachmistrz spisowy posiada legitymację, która upoważnia do przeprowadzenia prac spisowych. Taka legitymacja zawiera zdjęcie i podpis rachmistrza, jego imię i nazwisko, upoważnienie do przeprowadzenia spisu w określonym czasie na określonym terenie, pieczęć urzędu statystycznego, pieczęć i podpis dyrektora Urzędu Statystycznego, który wydał legitymację. Spis będzie przeprowadzony elektronicznie, przy użyciu specjalnych aparatów przypominających telefony komórkowe. Jeżeli do naszych drzwi zapuka osoba, która nie będzie posiadała identyfikatora lub będzie chciała prowadzić spis przy użyciu dokumentów oznacza to, że wpuściliśmy do domu oszusta.

[b]Spis jest obowiązkowy[/b]

Osoby objęte spisem zobowiązane są do udzielania ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu. Pytania będą dotyczyły stanu i charakterystyki demograficznej ludności, edukacji, aktywności ekonomicznej osób,

dojazdów do pracy, źródła utrzymania, niepełnosprawności, obywatelstwa, migracji wewnętrznej i zagranicznej, narodowości i języka oraz mniejszości narodowej i etnicznej,

wyznania (przynależności do kościoła lub związku wyznaniowego), gospodarstwa domowego i rodziny, stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.

Rachmistrz może nas odwiedzić w terminie od 8 kwietnia do 30 czerwca. Nie zostaniemy poinformowani wcześniej o konkretnej dacie spotkania. Jeżeli rachmistrz nie zastanie nas w domu, to może do nas zadzwonić ankieter z call center po to, żeby umówić wizytę rachmistrza.

[b]

Metody spisu[/b]

Po raz pierwszy spis ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony w formie elektronicznej, bez użycia formularzy papierowych. Spis powszechny będzie realizowany na trzy sposoby: przez rachmistrza, telefonicznie lub przez internet. Na stronach internetowych www.stat.gov.pl i www.spis.gov.pl znajduje się odpowiedni formularz. Po wejściu na jedną z tych stron należy wybrać zakładkę „formularze spisowe”, wybrać formularz identyfikacyjny, wpisać swoje dane oraz zdefiniować hasło dostępu. Następnie wpisać we wskazane miejsce kod z obrazka, zalogować się i przystąpić do wypełniania formularza spisowego.

LISTA RACHMISTRZÓW SPISOWYCH:

Gmina Żuromin: Gąsiorowska Agnieszka, Watkowski Kamil, Rudowska Bożena, Rzymkowska Grażyna, Stachyra Luiza, Szczepańska Ewa,

Gmina Siemiątkowo: Michał Ciski, Malwina Zamorowska

Gmina Lutocin: Katarzyna Kąkol, Justyna Kowalczyk

Gmina Lubowidz: Katarzyna Stankiewicz, Małgorzata Umińska, Renata Prusak, Beata Kiec

Gmina Kuczbork: Andrzej Koper, Maria Koper, Monika Panek

Gmina Bieżuń: Marcin Liszewski, Ewa Kaniecka, Marzena Rosmanowska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.