Powiat. Radni jednogłośnie przyjęli budżet

Rada Powiatu Żuromińskiego uchwaliła budżet na 2014 rok. Tym razem radni byli zgodni. Budżet został przyjęty jednogłośnie.
Sprzeciw�w nie by�o, bud�et uchwalono jednog�o�nie

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Na sesji 19 grudnia radni powiatowi uchwalili budżet na 2014 rok. Głosów sprzeciwu nie było. Dyskusji na ten temat też nie. Tylko radny Michał Bodenszac spuentował przyjęcie budżetu i jego kształt.

– Budżet powiatu ma dużo mniejszy margines kreatywności niż budżet samorządów gminnych a przygotowanie budżetu, który zadowoliłby w pełni jest trudniejsze – mówił radny Michał Bodenszac – Musimy jednak wziąć pod uwagę, że jesteśmy w martwym okresie, jeśli chodzi o możliwości rozwojowe w kontekście budżetu unijnego. Nie mniej propozycja pokazuje, że wskaźnik rozwoju powiatu jest na przyzwoitym poziomie 11%.

Wszystkie komisje rady wydały pozytywną opinie na temat budżetu. W przyszłym roku dochody powiatu wyniosą 37 196 596 zł a wydatki 38 535 314 zł. Różnica między dochodami a wydatkami wynosi 1 338 718 zł. Deficyt zostanie pokryty kredytem w wysokości 1 338 718 zł.. W budżecie są zaplanowane pieniądze na takie inwestycje jak: zakup przyczepy dla Powiatowego Obwodu Dróg w Żurominie za 35 tys., zakup sprzętu reprodukcyjnego za 15 tys. oraz modernizacja kotłowni w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu.

Starosta dziękował za przyjęcie budżetu. Szczególnie podziękowania otrzymała skarbnik Irena Brejna. Starosta uważa jednak, że również dzięki wysiłkowi radnych budżet ma swój obecny kształt. Starosta zadeklarował, że każdą krytykę względem budżetu, o ile będzie to krytyka konstruktywna weźmie ją pod uwagę.

– Jeżeli pojawią się dodatkowe dochody, to myślę, że wysłuchamy państwa sugestii i propozycji tak, żeby oczekiwania mieszkańców były wypełnione – mówił starosta Janusz Welenc – Mam nadzieję, że będziemy mogli zrobić więcej niż zaplanowaliśmy.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.