Powiat. Rowery dla rolników

Radosław Chmielewski z Rozwozina i Robert Markowski z Kipich to rolnicy, którzy zostali laureatami Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Za znalezienie się w finałowej piątce olimpiady otrzymali rower i narzędzia gospodarcze.
Kierownik Terenowego Zespo�u Doradztwa w �urominie Adam Witkowski, Robert Markowski, pracownik TZD Wioletta Skor�utowska-Tylicka, Rados�aw Chmielewski, Maria Kosek (od lewej),

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

8 grudnia w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Odział Poświętne w Płońsku po raz dziewiętnasty odbyła się Olimpiada Młodych Producentów Rolnych. Mogą w niej wziąć udział rolnicy mający nie więcej niż 40 lat i zostali wytypowani przez pracowników Terenowych Zespołów Doradztwa Rolniczego. W tym roku do konkursu przystąpiło 58 osób. Ich zadaniem było rozwiązanie testu zawierającego 34 pytania dotyczące rozwoju obszarów wiejskich, ochrony środowiska, przystosowania gospodarstw do wymogów unijnych, technologii produkcji rolniczej oraz ekologii. Pięć osób, które uzyskały największą liczbę punktów z testu zostało finalistami olimpiady. Wśród nich dwóch rolników jest z terenu powiatu żuromińskiego. Robert Markowski z Kipich zajął trzecie miejsce, Radosław Chmielewski z Rozwozina zajął czwarte miejsce. Obydwaj rolnicy brali udział we wcześniejszych edycjach olimpiady i również znajdowali się w pierwszej piątce finalistów.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.