Powiat. Skarga na Inspektora

Do Rady Powiatu Żuromińskiego wpłynęła skarga na Inspektora Nadzoru Budowlanego. Skarżący zarzuca Inspektorowi notoryczne naruszanie prawa, nękanie jego rodziny i nieznajomość przepisów.
Andrzej K. nie stawi� si� na rozprawie w s�dzie

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Autor skargi i jego rodzina prowadzą na terenie powiatu żuromińskiego liczne inwestycje budowlane. Z tego względu są narażeni na nieuzasadnione ataki, kontrole i kary ze strony Inspektora Nadzoru Budowlanego – twierdzi autor skargi. Skarga dotyczy notorycznego i rażącego naruszania prawa, celowego działania na szkodę rodziny skarżącego oraz jej nękanie.

Mieszkaniec Żuromina wyjaśnił, że skarga ma na celu uchronienie mieszkańców powiatu żuromińskiego od praktyk urzędników, którzy skupiają się na osiągnięciu władzy i korzyści majątkowych. Zarzuca również Inspektorowi popełnianie błędów proceduralnych i brak wiedzy merytorycznej.

W piśmie skierowanym do Radnych, skarżący porusza również kwestię wykształcenia Inspektora. Pełniąc wysoką funkcje urzędniczą inspektor wg skarżącego nie posiada wyższego wykształcenia, prawa jazdy i jest obciążony zarzutami prokuratorskimi. W związku z tym mieszkaniec Żuromina prosi Radę o interwencję w tej sprawie skutkującą odwołaniem urzędnika z pełnionego stanowiska.

Skargę będzie rozpatrywać Komisja Rewizyjna. O jej ustaleniach Czytelników poinformujemy.

[b]Rozprawa sądowa inspektora[/b]

5 lipca w Sądzie Rejonowym w Mławie miał zapaść wyrok w sprawie prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości przez Inspektora budowlanego Andrzeja K. O sprawie pisaliśmy w 16 numerze Kuriera. Inspektor prowadził samochód osobowy po pijanemu i spowodował stłuczkę w Lubowidzu. Na rozprawie sądowej się jednak nie stawił. Obecni w sądzie dziennikarze Kuriera dowiedzieli się, że Andrzej K. przebywa na zwolnieniu lekarskim i z tego powodu sprawa w została przełożona na wrzesień.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.