Powiat. Stachyra nie jest już prezesem.

Roman Stachyra zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie żuromińskim. Uroczyste pożegnanie odbyło się w niedzielę 4 grudnia. Na spotkaniu byli obecni marszałek Adam Struzik, poseł Piotr Zgorzelski, starosta Janusz Welenc oraz członkowie i sympatycy powiatowego PSL.
Na spotkaniu byli obecni marsza�ek Adam Struzik i pose� na Sejm Piotr Zgorzelski

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Roman Stachyra pełnił funkcję prezesa przez 12 lat. W niedzielę 4 grudnia przy okazji spotkania opłatkowego członków i sympatyków PSL ogłosił swoją rezygnację z tej funkcji. Otrzymał liczne podziękowania i słowa uznania za swój wkład w sukcesy żuromińskich ludowców. Stachyra za zasługi i działalność otrzymał medal im. Wincentego Witosa, ideowego przywódcy PSL. Wręczono mu również statuetkę Witosa. Do tej pory takie statuetki otrzymały tylko cztery osoby: Minister Waldemar Pawlak, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Michał Boszko, biskup Roman Marcinkowski. Wspominano również jak tworzyły się powiatowe struktury partii. Mówiono o sukcesie PSL na terenie powiatu w ostatnich wyborach samorządowych i parlamentarnych. Stachyra cieszy się dużym zaufaniem wśród członków PSL. Jak sam mówi, w każdych wyborach wewnątrzpartyjnych zdobywał stu procentowe poparcie. Roman Stachyra jednak zastrzega: Rezygnuję z prezesury ale nie z członkostwa w partii – mówił podczas spotkania.

Na spotkaniu wręczono również legitymacje członkowskie PSL nowym osobom w partii: Magdalenie Rochnie, Waldemarowi Bukowskiemu, Marii Koper, Ewie Socińskiej, i Henrykowi Macowi.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.