Powiat. W niedzielę znowu zagra

8 stycznia w powiecie żuromińskim, podobnie jak w całej Polsce, odbędzie się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku w naszym powiecie zebrano 64 555,89 złotych.
Zbi�rka pieni�dzy w �uromi�skim Centrum Kultury. Stycze� 2011

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

W powiecie żuromińskim, podobnie jak w poprzednim roku powstały dwa sztaby. W Bieżuniu z siedzibą w tamtejszym gimnazjum, którego szefem jest Marek Cimochowski i żuromiński sztab zorganizowany przez Hufiec ZHP w Żurominie wspólnie z Żuromińskim Centrum Kultury, którego szefową jest Barbara Lejeń. W Żurominie w tegorocznej Orkiestrze weźmie udział 160 wolontariuszy. W Bieżuniu natomiast w zbiórce pieniędzy weźmie udział 20 wolontariuszy. Licytacje, loterie i koncerty odbędą się w bieżuńskim Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Licytowane będą m.in. autografy znanych osób i pamiątki Piotra Małachowskiego. „Światełko do nieba” przewidziane jest na godzinę 20:00. W Żurominie WOŚP rozpocznie się o godzinie 10:00 przywitaniem gości w Żuromińskim Centrum Kultury. W ciągu dnia przewidziane są występy Żuromińskiej Orkiestry Dętej, Chóru Nauczycielskiego, Klubu Seniora „Żerominiacy”, artystów z Gimnazjum nr 1 w Żurominie, tancerzy Tatanka Art, koncert akordeonistów oraz uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Żurominie. Między występami będą odbywać się licytacje. W Żurominie zbiórkę pieniędzy na tegoroczną Orkiestrę rozpoczęto od radnych. W ubiegłym tygodniu Dyrektor ŻCK Piotr Wlizło kwestował podczas sesji Rady Powiatu i Sesji Rady Miejskiej w Żurominie, namawiając radnych do finansowego wsparcia WOŚP.

W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.