Powiat. Walka o miejsce w komisji

Z członkostwa w jednej z komisji stałych Rady Powiatu zrezygnował Waldemar Cecelski. Radni powiatowi musieli zdecydować, kto zajmie jego miejsce. Było gorąco. Z dwóch kandydatur Piotra Wlizły i Zbigniewa Włockiego radni zdecydowali, że w komisji zasiądzie Wlizło
Piotr Wliz�o zosta� nowym cz�onkiem Komisji Zdrowia, Spraw Spo�ecznych, Edukacji, Kultury i Sportu, fot. EJ

Ewa Jabłońska

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

– Rezygnuje z pracy w Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu, ponieważ jestem członkiem Zarządu Powiatu i praca tam mnie pochłania – uzasadnił decyzję o rezygnacji z prac w komisji Waldemar Cecelski.

Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski zaproponował, żeby miejsce Radnego Cecelskiego w komisji zajął Piotr Wlizło.

– Proponuję Piotra Wlizło, ponieważ jest on członkiem tylko jednej komisji a wszyscy radni są w dwóch, więc to miejsce, by mu się należało – tak swoją propozycję uzasadnił Przewodniczący Rady.

Nie wszyscy radni, byli takiego samego zdania.

Mariusz Jarzynka przypomniał, że w pracach komisji, w której z członkostwa zrezygnował Waldemar Cecelski, społecznie działa Zbigniew Włocki i to właśnie on powinien zająć miejsce Radnego Cecelskiego

– Wolałbym pracować w Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, zrezygnowałbym jednak z członkostwa w Komisji Rewizyjnej, ponieważ w mojej naturze nie jest sprawdzanie – mówił Zbigniew Włocki.

Radny Wlizło również nie chce pracować w Komisji Rewizyjnej.

– Nie czuje się rewizorem, a w związku z tym, że w poprzedniej kadencji byłem przewodniczącym Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu rozpocząłem pewne rzeczy i wałkowałem przez cztery poprzednie lata, chciałbym mieć możliwość ich dokończenia – tłumaczył Radny Wlizło.

Dyskusja nie przyniosła rezultatów. Doszło więc do starcia obozów popierających Wlizłę oraz Włockiego. Wynik nie był trudny do przewidzenia. Koledzy partyjni byli lojalni i wygrał Wlizło stosunkiem głosów 9:6.

Piotr Wlizło został członkiem Komisji Zdrowia.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.