Powiat. Warsztaty dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie od kilka lat realizuje unijny projekt „Równe szanse”. Koordynatorem projektu jest Marlena Budzich. Głównym celem projektu jest przygotowanie do życia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych.
Uczestnicy warsztat�w wikliniarskich pozuj�co pami�tkowego zdj�cia

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

[img]https://[/img]

W ramach projektu „Równe szanse” w dniach 1 – 7 października odbyły się warsztaty wikliniarstwa. W zajęciach wzięło udział 11 osób z Środowiskowego Domu Samopomocy w Żurominie. Oprócz nauki wikliniarstwa uczestnicy mieli zapewnioną rehabilitacją medyczną. Brali również udział w wycieczce do Grunwaldu i imprezach integracyjnych.

W ramach projektu „Równe szanse” 29 września odbył się również piknik integracyjny. W pikniku brali udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie Szkoły Specjalnej w Żurominie, rodziny zastępcze oraz mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Bądzynie. W spotkaniu uczestniczył starosta Janusz Welenc, wicestarosta Mieczysław Olszlegier oraz dyrektorzy i przedstawiciele placówek. Po części oficjalnej pikniku, na którym przemawiał starosta i kierownik PCPR Danuta Przybył, uczestnicy brali udział w zabawach integracyjnych. Jedną z atrakcji był występ grupy cyrkowej.

Powyższe wydarzenia to tylko część zajęć projektowych. W ramach projektu od września odbywają się również zajęcia wyrównawcze dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Zaplanowano również spotkanie integracyjne dla osób niepełnosprawnych i ich otoczenia oraz przeprowadzenie warsztatów grupowych dla rodziców zastępczych.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.