Powiat. Wielkanocny weekend był spokojny

- Na drogach w świąteczny weekend było bezpiecznie – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji aspirant Jan Składanowski. Od piątku do poniedziałku w naszym powiecie wydarzył się tylko jeden wypadek oraz doszło do jednej kolizji

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Świąteczny weekend był zupełnie inny w naszym powiecie niż w Polsce. W statystykach krajowych odnotowano procentowo o wiele więcej wypadków i kolizji niż w powiecie żuromińskim.

– To również zasługa policji – mówi Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie – Podczas świątecznego weekendu na drogach pracowało 20 policjantów z drogówki. Dyżury były wzmożone, a kontrole częstsze niż zwykle – dodaje.

Od piątku do poniedziałku policjanci z drogówki zatrzymali i kontrolowali 105 pojazdów. Podczas tych kontroli zatrzymano 2 kierowców i 2 rowerzystów na podwójnym gazie. Dwóch z nich popełniło przestępstwo, byli w stanie nietrzeźwości (do 0,5 ° alkoholu), a dwóch wykroczenie, byli w stanie po spożyciu alkoholu (0,2 – 0,5 ° alkoholu).

W naszym powiecie w świąteczny weekend zdarzyła się jedna kolizja i jeden wypadek. Wypadek miał miejsce w gminie Siemiątkowo, a kierujący pojazdem zbiegł z miejsca wypadku. Kiedy policja dotarła po godzinie do ukrywającego się kierowcy, okazało się, że miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Tłumaczył się, że wypił dopiero po wypadku.

Policjanci pomagali również w zabezpieczeniu Drogi Krzyżowej organizowanej w parafii Bieżuń.

Jak mówi Jan Składanowski, ubiegły weekend był dla policji z Ogniwa Ruchu Drogowego pracowity. Zapowiada jednak, że pierwszy weekend maja będzie podobny.

– W ten przedłużony weekend również będziemy mieli wzmożone dyżury – mówi Jan Składanowski – Apeluję do kierowców o rozwagę i ostrożność. Ze strony policji nie będzie żadnego pobłażania dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, a tym bardziej dla tych, którzy prowadzą po alkoholu.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.