Powiat. Wyborcza klęska

Nie mamy parlamentarzysty. Żadnemu spośród sześciu mieszkańców naszego powiatu, którzy ubiegali się o poselski lub senatorski mandat, nie udało się go zdobyć. Każdemu z nich do szczęścia brakowało kilku tysięcy głosów. Ale, gdyby dodać głosy Klejnowskiej, Budzicha, Łubińskiej, Jabłońskiego i Wetmańskiego, mielibyśmy ich 12 663 i mandat pewny. Może za cztery lata rządzący znajdą kogoś ponad partyjnymi podziałami, kto w Sejmie reprezentować będzie nasz region. Dziś zadaliśmy kandydatom dwa pytania. Pierwsze: W czym upatrują swojej porażki? Drugie: co dalej z ich polityczną karierą?
[b]Marek Budzich[/b]

Uzyskał 2144 głosy do szczęścia zabrakło około 4000. Te głosy pozwoliłyby zdobyć mandat SLD i wyprzedzić na liście jedynkę z naszego regionu.

[quote=]1. Niestety, zbyt dużo ludzi zostało w domach. Żebym mógł ubiegać się o mandat frekwencja musiałaby być znacznie wyższa. Ale dziękuję za każdy głos, który wyborcy na mnie oddali.

2. Wyborcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. Nie mogę ich zawieść. Jestem radnym powiatowym i na tym polu będę starał się działać dla dobra mieszkańców.

[/quote]

[b]Bernard Jabłoński [/b]

Głosowało na niego 1006 wyborców. Do szczęścia zabrakło 3318 głosów.

[quote=]1. Nie oczekiwałem wielkiego sukcesu, ale spodziewałem się lepszego wyniku. Przyczyną tak małej ilości głosów oddanych na mnie jest chyba mała frekwencja w wyborach.

2. Mój start w wyborach traktowałem jak wielką przygodę. O tym, że będę brał w nich udział, dowiedziałem się niedługo przed nimi. Nie mam wielkich planów politycznych. Na pewno dalej będę się realizował w samorządzie powiatowym.

[/quote][b]

Ilona Klejnowska [/b]

Otrzymała 5875. Żeby zdobyć poselski mandat, musiałaby otrzymać o 3540 głosów więcej.

[quote=]1.Tak ogromne poparcie nie jest porażką, jest dla mnie sukcesem. Dużo pracy jeszcze przede mną ale nie poddam się i idę dalej, nadal z Prawem i Sprawiedliwością. Od pięciu lat pracuję w Sejmie RP i tu pozostaję. Dziękuję Wyborcom za oddane głosy.

2. Chciałabym włączyć się w prace PiS już nie tylko jako wicedyrektor biura prasowego PiS, ale także na innych płaszczyznach. Chciałabym nadal dbać i walczyć o los młodych Polaków, chociażby poprzez zaangażowanie się w działalność Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

[/quote]

[b]Ewa Łubińska[/b]

Głosowało na nią 2537 wyborców. Do mandatu potrzeba było jeszcze 6778 głosów.

[quote=]1. Byli lepsi ode mnie. Trudno rywalizować z tak wspaniałymi ludźmi jak Robert Kołakowski czy Marek Opioła. Jakąś tam nadzieję miałam, że uda się dostać do Sejmu. Ale fakt, że się nie dostałam, przyjmuję spokojnie.

2. Dopóki starczy mi sił będę angażować się w życie polityczne. Uważam, że zaangażowanie dla społeczeństwa to mój obowiązek. Jestem osobą aktywną i nie znoszę bierności. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym się wycofać z życia politycznego.

[/quote]

[b]Adam Wetmański [/b]

Uzyskał 1101. Do mandatu zabrakło 9694 głosy.

[quote=]1. Wyborcy mnie nie wybrali. Moja propozycja okazała się dla nich za mało atrakcyjna. Żeby wejść do Sejmu potrzebowałbym zdobyć ponad 10 000 głosów. To w tych wyborach, nawet przy bardzo sprzyjających okolicznościach było nierealne.

2. Muszę ochłonąć po tych wyborach, zanim podejmę jakąkolwiek decyzję na temat mej politycznej przyszłości. Na pewno pozostanę Przewodniczącym żuromińskiego Koła Platformy Obywatelskiej. A kolejne wybory dopiero za trzy lata.

[/quote]

[b]Krzysztof Jakubowski [/b]

Kandydat do Senatu. Uzyskał 23 336. Senatorski mandat gwarantowało mu 33 422 głosy

[quote=]1. Żeby zdobyć mandat potrzebne były do spełnienia dwa warunki. Pierwszy, mieszkańcy powiatu musieliby mi zaufać i głosować na mnie, a nie na kandydatów z Mławy, czy Warszawy. Po drugie musiałaby być większa frekwencja.

2. Jestem zbudowany wynikiem ponad 23 tysięcy głosów. Byłbym skrajnie nieodpowiedzialny, gdybym w takiej chwili miał odejść z polityki. Na razie działać będę na terenie gminy Żuromin. W przyszłości być może znów stanę do parlamentarnych wyborów.

[/quote]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.