Powiat. Zima zamknęła część szkół w powiecie żuromińskim

Aura pokrzyżowała plany wielu szkół w powiecie żuromińskim. Dziś wiele placówek było opustoszałych. Dzieci i młodzież nie uczestniczyły w zajęciach, bo nie dojechały do szkół ze względu na ciężkie warunki drogowe.
NULL

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

[b]W Siemiątkowie i Bieżuniu nie ma zajęć[/b]

Ze względu na aurę odwołano zajęcia w Bieżuniu. Tamtejszy Zespół Placówek Oświatowych nie prowadzi zajęć dydaktycznych. Podobnie jest w szkołach z terenu gminy Siemiątkowo. Tam sam wójt Piotr Kostrzewski zalecił dyrektorom odwołanie zajęć w szkołach. W gminie Siemiątkowo uczniowie wrócą do zajęć dopiero w poniedziałek.

[b]

Szkoły w Raczynach, Kliczewie i Będzyminie w gminie Żuromin nie pracują[/b]

Trzy szkoły na terenie gminy Żuromin ze względu na panującą aurę nie pracują. Zawiane drogi nie pozwoliły na dojazd uczniom do odpowiednich placówek.

– Szkoły w Będzyminie, Raczynach i Kliczewie nie funkcjonują, ponieważ są zawiane drogi – informuje Bożena Fijałkowska kierownik wydziału oświaty w żuromińskim urzędzie.

Szkoły te nie pracować będą także jutro. Pozostałe szkoły pracują normalnie.

[b]W gminie Kuczbork ze zmiennym szczęściem[/b]

Zespoły Placówek Oświatowych w Kuczborku i Zielonej, czyli w głównych ośrodkach na terenie gminy Kuczbork-Osada, zajęcia edukacyjne odbywają się normalnie. Nie ma kłopotów z prowadzeniem zajęć lekcyjnych również w Chojnowie.

– Do szkoły uczęszczają dzieci miejscowe, więc nie ma kłopotów z dojazdem – poinformowano nas.

Podobnie jest w Sarnowie. Na zajęcia przybyły tylko miejscowe dzieci. Niestety do pracy nie dotarli dojeżdzający nauczyciele i uczniowie.

– Są dzieci, są miejscowi nauczyciele i staramy się jakoś zaradzić tej sytuacji. Nauczyciele dojeżdżający nie przyjechali do pracy ze względu na zalegający na drogach śnieg – mówią nam w rozmowie telefonicznej w sekretariacie.

Najgorzej było w Gościszce. Tam zajęcia są odwołane.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.