Powiat. Znicz na medal

W świąteczny weekend w naszym powiecie było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego. Przez pięć dni w czasie trwania Akcji Znicz policyjne statystyki odnotowały zaledwie 3 kolizje drogowe.- Policja w te Święta naprawdę się spisała. Pochwalcie ich za to – pisze do nas nasz Czytelnik.
W akcji obok policji brali dzia� r�wnie� stra�acy

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Kolejny świąteczny weekend możemy zaliczyć do udanych. Podobnie jak w zeszłym roku w powiecie żuromińskim nie doszło do żadnego wypadku. Nie było ofiar, nie było rannych. Niestety, nie znaczy to, że wszyscy mieszkańcy naszego powiatu wrócili do domu. W Dłutowie w powiecie działdowskim w wypadku zginęło troje ludzi. Mieszkali w Szronce i Bagienicach. O wydarzeniu tym piszemy na stronie 3.

[b]Statystyki ogólnopolskie zatrważają[/b]

Na drogach kraju doszło do 464 wypadków, w których rannych były 592 osoby, zginęło 51 osób. O 12 więcej niż w ubiegłym roku. Policjanci zatrzymali 2128 nietrzeźwych kierowców. Jak podaje oficjalna strona policji najczęstszymi przyczynami drogowych tragedii były brawura, nadmierna prędkość oraz złe wykonywanie manewrów drogowych.

[b]

3 kolizje[/b]

W powiecie żuromińskim na szczęście było bezpiecznie. Doszło do zaledwie 3 kolizji. 28 października w Przeradzu Wielkim podczas nieprawidłowego wyprzedzania, 29 października w okolicach Cieszk samochód uderzył w leśne zwierzę, natomiast 31 października do kolizji doszło na parkingu przy ulicy Wetmańskiego w Żurominie.

Podczas pięciu dni Akcji Znicz policjanci zatrzymali zaledwie jednego nietrzeźwego kierowcę (w Siemiątkowie).

– Tym bardziej jest to pocieszające, że w niedzielę po dyskotece w Boguszewcu sprawdziliśmy stan trzeźwości 50 kierujących – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji st. aspirant Jan Składanowski.

W żuromińskiej Akcji Znicz brała udział policja zarówno z drogówki jak i z prewencji oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

– I tym strażakom należą się największe podziękowania – mówi Składanowski – My wykonywaliśmy swoje obowiązki, oni pracowali dobrowolnie – dodaje.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.