Powiat Żuromiński na drugim miejscu

Powiat Żuromiński zajął drugie miejsce w województwie mazowieckim i trzynaste w Polsce wśród powiatów ziemskich w rankingu prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Komisje oceniały funkcjonowanie urzędów na wielu płaszczyznach – między innymi na podstawie działań prorozwojowych, współpracy krajowej i międzynarodowej, przyjazności wobec obywateli.
NULL

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Świetnie wypadło Starostwo Żuromińskie w rankingu Związku Powiatów Polskich. Biorąc natomiast pod uwagę gminy miejsko – wiejskie Gmina i Miasto Żuromin oraz Miasto i Gmina Bieżuń znalazły się na 29. miejscu w województwie mazowieckim. W kategorii gminy wiejskie na 39. pozycji w województwie mazowieckim znalazła się Gmina Lubowidz i Gmina Lutocin a na 40. pozycji Gmina Siemiątkowo i Gmina Kuczbork.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne. Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.