Poza podium

Poza podium zakończyli rywalizację piłkarze halowi OVB Oldboy Żuromin w III Otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zwyciężyli gospodarze Oldboy Team Olsztyn prezentując fenomenalną formę.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Już po raz trzeci rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Oldbojów. Stolica tego województwa gościła osiem drużyn, w tym przedstawiciela powiatu żuromińskiego OVB Oldboy Żuromin. Nasi piłkarze już na początku trafili do silnej i wyrównanej grupy. Musieliśmy rywalizować z gospodarzami, niezwykle utytułowanymi zawodnikami Oldboy Team Olsztyn, rywalami bardzo niewygodnymi i częstymi przeciwnikami w turniejowych potyczkach – Budimost Płońsk oraz z Oldbojami z Górowa Iłowieckiego. Pierwszy mecz zupełnie nie wyszedł naszym graczom. Oldboy Team Olsztyn rozbił naszą halową „piątkę” aż 7:0. Rywale z Płońska również pokonali naszych graczy. Tym razem jednak nasi gracze nie sprzedali tanio skóry i po walce ulegli 2:4. Aby wyjść z grupy z trzeciej lokaty trzeba było wygrać z Górowem Iłowieckim. Ta sztuka udała się. Pewne zwycięstwo, spokojna gra i awans z trzeciego miejsca. Dlatego grupa do której trafili była ponownie dość trudna.

[b]Niedziela półfinałów[/b]

Dzień później, w grupie półfinałowej, znów musieliśmy stawić czoła Oldboy Team Olsztyn, a także innej drużynie ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego Interlux. Niestety musieliśmy też radzić sobie bez chorego Sławomira Dudka, a także mającego kłopoty ze zdrowiem Jarosława Berlińskiego. Niestety podobnie jak w grupie eliminacyjnej, tak i teraz, nie daliśmy rady Oldboy Team. Postawiliśmy większy opór, ale znów na nic to się zdało. Rywale trafili tym razem do siatki pięciokrotnie przy jednym tylko naszym trafieniu. Znacznie lepszy mecz rozegraliśmy przeciw drugiej drużynie – Interlux Olsztyn. Po wyrównanym i obfitującym w bramki spotkaniu to OVB Oldboy wyszło z tej potyczki zwycięsko i zajęło drugie miejsce wywalczając miejsce w tzw. „małym finale”. Tam kolejne bardzo ciekawie i ponownie mnóstwo bramek. Tym razem jednak bez happy endu. To Kluge zwieńczyło dobry występ zwycięstwem i okazało się trzecią drużyną imprezy. W finale bez żadnych problemów wygrali organizatorzy Oldboy Team Olsztyn. W całym turnieju mistrzowie województwa strzelili 38 bramek tracąc przy tym tylko trzy. Bezpośrednio po zakończeniu meczu finałowego odbyła się uroczystość zamknięcia mistrzostw. Wzięli w niej udział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz – honorowy patron imprezy, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Anna Wasilewska i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński. Nagrodzili oni nie tylko drużyny, ale również najlepszych graczy – bramkarzem mistrzostw uznany został Rafał Kaczor z Kros Olsztyn, najlepszym zawodnikiem Piotr Łotysz z Oldboy Team, zaś królem strzelców został Wojciech Stryżko z Kros Olsztyn.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.