Przeżyjmy to jeszcze raz

Olbrzymich sportowych emocji dostarczali nam kibicom w przeciągu ubiegłych dwunastu miesięcy sportowcy naszego powiatu. Reprezentowali naszą małą ojczyznę na arenach Polski i całego świata. Zdobywali medale, wznosili się na wyżyny umiejętności. Sportowy rok 2010 na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Przeżyjmy to jeszcze raz.

[b]Fantastyczny wyczyn Sokoła[/b]

Sokół Żuromin z bardzo dobrej strony pokazał się na Mistrzostwach Polski Kinder+ Sport w Zabrzu. Nasi siatkarze, podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego, Artur Budka, Miłosz Truszczyński i Radosław Gutowski w kategorii siatkarskich „dwójek” zajęli siódme miejsce. To najlepszy występ w historii klubu.

[b]Rosario Lubowidz sięgnęło po złoty medal Mistrzostw Polski[/b]

To jedno z najważniejszych wydarzeń minionego sportowego roku. Ale czy ktoś się tego spodziewał? Siatkarki Rosario Lubowidz Joanna Karpińska, Paulina Sobolewska i Natalia Mazurkiewicz zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w kategorii „dwójek” siatkarskich. Po zaciętym i emocjonującym meczu finałowym na twarzach dziewcząt widać było łzy i wielką radość. Dzięki temu historycznemu wyczynowi młode zawodniczki miały okazję na żywo, w Trieście, oglądać Mistrzostwa Świata siatkarzy i rywalizować z włoskimi zespołami minisiatkówki.

[b]Historyczny wynik żuromińskiego brydża[/b]

To najlepszy w historii wynik żuromińskiego brydża. Nasi brydżyści z brązowymi medalami i trzecią lokatą w III lidze brydżowej zakończyli zmagania sezonu 2009/2010. Pozostał jednak niedosyt, bo niedyspozycja w jednym meczu pozbawiła naszą drużynę awansu do II ligi.

[b]Wkra Żuromin ósmą drużyną w Polsce[/b]

Stawiani w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa w turnieju piłkarze Wkry Żuromin zaprzepaścili wielką szansę. Indolencja strzelecka nie pozwoliła na odniesienie sukcesu na Mistrzostwach Polski LZS w przygranicznych Słubicach. Jednak już sam awans na ta prestiżową imprezę był dla żurominian wielkim sukcesem. Ostatecznie nasi piłkarze wywalczyli ósmą lokatę.

[b]Debiut w Polonii, debiut w reprezentacji[/b]

Minął rok odkąd Łukasz Teodorczyk przeniósł się do Polonii Warszawa. Był to dla niego udany rok. Dziewiętnastoletni piłkarz ma na swoim koncie już trzy oficjalne występy w pierwszej drużynie i bramkę. Dostał powołanie do reprezentacji Polski, rozegrał 90 minut i dzięki jego trafieniom pokonaliśmy Szwajcarię.

[b]Złoty i diamentowy dyskobol[/b]

Mieszkaniec powiatu żuromińskiego Piotr Małachowski ma za sobą udany rok. Bieżunianin posyłając dysk na odległość 68.87 m wygrał konkurs rzutu dyskiem w Barcelonie i zdobył złoty medal Mistrzostw Europy. Wygrał także Diamentową Ligę wzbogacając się przy tym o diament i 40 tysięcy dolarów.

[b]Niezwykły rok „Józka”[/b]

Niezwykły rok startów ma za sobą Adrian Józefowicz. W Płocku skacząc 15.11 bije swój rekord życiowy i kwalifikuje się na mityng juniorów młodszych do Moskwy. Start na Łużnikach zakończył się piątą lokatą, awansem na Igrzyska do Singapuru i kontuzją. W Singapurze kolejna kontuzja. Lekkoatletę zawiódł staw skokowy. Udział w najważniejszej dla siebie imprezie zakończył na eliminacjach. W międzyczasie na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w trójskoku zdobył srebro, a w skoku w dal czwartą pozycję. W roku 2010 został również halowym wicemistrzem Polski.

[b]Wicemistrz Polski Amatorskiego MMA[/b]

Żuromin i powiat żuromiński ma również swojego zawodnika Mieszanych Sztuk Walki. Nasz zawodnik ma czym się szczycić. W czerwcu tego roku Kamil Łebkowski na zawodach w Toruniu wywalczył tytuł wicemistrza Polski amatorskiego MMA. Na gali tej zwyciężył w dwóch walkach. Na trzecią zabrakło już jednak kondycji. Plan na nowy rok młodego zawodnika to stoczenie pierwszej zawodowej walki.