RADY JESZCZE NIE SKLASYFIKOWAŁY

EDUKACJA\ Zapowiedziane na środę, 24 kwietnia, posiedzenia rad pedagogicznych w czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu nie zakończyły się sukcesem. Na razie uczniów, którzy mieliby przystąpić do matury, nie sklasyfikowano.

Sytuacja nauczycielskiego strajku jest jednak dynamiczna. Podczas popołudniowej sesji Rady Powiatu w czwartek, 25 kwietnia, radnym przekazano informację o aktualnej sytuacji. Tego dnia o godz. 8.30 odbyło się w starostwie spotkanie obu starostów z przedstawicielami komitetów strajkowych, związków zawodowych i dyrektorów szkół. – Według stanu na godzinę. 8.30 dziś, prawdopodobnie nie będą klasyfikować maturzystów technikum w Żurominie i liceum w Bieżuniu. Natomiast w ZSP w Zielonej i liceum w Żurominie istnieje szansa, że uczniowie będą klasyfikowani – powiedział wicestarosta Ireneusz Rejmus.

Chwilę potem w internecie pojawiła się jednak informacja o zawieszeniu strajku od soboty, 27 kwietnia, aż do września. Taką wiadomość przekazał w mediach prezes ZNP Sławomir Broniarz. Jak wpłynie to na miejscowe komitety, czy te zdążą dziś sklasyfikować maturzystów, czy jednak będą to musieli zrobić dyrektorzy szkół, okaże się pod koniec dnia.

Dziś (w piątek) przed południem dowiedzieliśmy się, że w żuromińskim technikum o godzinie 11:00 miała zebrać się Rada Pedagogiczna i podjąć uchwałę o klasyfikacji maturzystów.

Czekamy jeszcze na informację zwrotną z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu. O szczegółach postanowień Rad Pedagogicznych w poszczególnych placówkach poinformujemy wkrótce.

AO

[AKTUALIZACJA]

W bieżuńskim ogólniaku wczoraj odbyło się posiedzenie RP.

Dziś na godzinę 15:00 zaplanowano zakończenie roku.

[AKTUALIZACJA 2]

Jak powiadomił nas dyrektor Czarek Ossowski, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej rada klasyfikacyjna odbyła się dziś (w piątek), zaś o godz. 13.00 uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa. W bieżuńskim liceum rada zebrała się wczoraj ( w czwartek), obradowała od godz. 17.00 do 19.00. Uczniowie otrzymali świadectwa dziś o godz. 15.00, podczas zakończenia roku. Uhonorowano też tych najlepszych nagrodami. Jak informuje dyrektor Krzysztof Jabłoński, matury odbędą się w zaplanowanym terminie. Powołane wcześniej komisje będą pracowały w niezmienionym składzie.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.