RYSZEWSKA NOWYM DYREKTOREM

EDUKACJA\ Danuta Ryszewska, dotychczasowa wicedyrektor żuromińskiego liceum, będzie teraz kierowała tą placówką. W konkursie, który odbył się 18 czerwca, zyskała przychylność komisji konkursowej.

Ryszewska nie była jedyną kandydatką, która w terminie złożyła dokumenty aplikacyjne, ale już na wstępnym etapie ich weryfikacji komisja odrzuciła drugą z kandydatek. Nie złożyła ona bowiem kompletu wymaganych dokumentów, więc jej kandydatura nie mogła być rozpatrywana ze względów formalnych.

Pracująca od 20 lat na stanowisku wicedyrektora Ryszewska przedstawiła komisji konkursowej swoją wizję rozwoju placówki. Jako matematyczka na pewno chce rozwijać konkurs Primus, który od trzech lat organizuje wraz z koleżankami matematyczkami, by promować matematykę i integrować środowisko nauczycieli i uczniów zainteresowanych tym przedmiotem.

Jak powiedział nam przewodniczący 15-osobowej komisji konkursowej wicestarosta Ireneusz Rejmus, Ryszewska bardzo merytorycznie odpowiadała na zadawane jej pytania, opowiedziała o rozwoju placówki i kontaktach z rodzicami, jak również ścisłej współpracy z młodzieżą. Powiedziała też o rozwoju inwestycyjnym szkoły. – To osoba doświadczona, merytoryczna, mam nadzieję, że będzie mogła realizować swoje pomysły – mówi Rejmus.

Jej koncepcję pracy szkoły poparła zdecydowana większość członków komisji.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.