RYWALIZOWALI O PUCHAR BURMISTRZA

WYDARZENIA\ Już po raz piaty odbył się w Żurominie Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin. Do rywalizacji stanęło 24 szachistów.

Turniej odbył się w sobotę, 15 czerwca. Grano szachy szybkie, 7 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 15 min. dla zawodnika. Pierwsze miejsce z wynikiem 6,5 pkt. zajął Dawid Komorowski, drugie miejsce zajął Michał Spychalski (5,5 pkt.), a trzecie Radosław Komorowski (5,5 pkt.). Kolejne miejsca w klasyfikacji zajęli Jakub Cencelewski (5.0 pkt.), Weronika Milewska (4,5 pkt.) i Sara Zakrzewska (4,5 pkt.)

W czterech kategoriach juniorskich medale zdobyli: złote – Radosław Komorowski, Jakub Cencelewski, Konrad Czapliński i Weronika Milewska; srebrne – Hubert Zembrzuski, Bartosz Antoszewski, Zuzanna Kalkowska i Sara Zakrzewska; a brązowe – Sebastian Hoffman, Rafał Spychalski, Błażej Kamiński i Edyta Marciniak.

Puchary w imieniu burmistrz wręczał jej zastępca. Turniej przygotował i przeprowadził Krzysztof Spychalski, instruktor Koła Szachowego GAMBIT z Żuromińskiego Centrum Kultury.