RZĘŻAWY ZWYCIĘZCĄ GMINNYCH ZAWODÓW

WYDARZENIA\ Miniona niedziela upłynęła w Żurominie pod znakiem rywalizacji na stadionie miejskim podczas miejsko-gminnych zawodów strażackich. Były ogromne emocje, doping i niespodziewane strugi wody. Puchar wywalczyli druhowie z OSP w Rzężawach.

Do rywalizacji o prym i miano najlepszej jednostki OSP stanęły 4 (z 8 działających na terenie gminy) drużyny dorosłych – z Chamska, Poniatowa, Rzężaw i Młudzyna. Rywalizowali też druhowie z młodzieżowych jednostek z Poniatowa i Chamska oraz żeńska drużyna z Chamska.

Zadania – zarówno sztafetę pożarniczą, jak i ćwiczenie bojowe, zakończone efektownym laniem wody – wszyscy wykonywali pod bacznym okiem komisji złożonej ze strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie.

W rywalizacji dorosłych dosłownie o sekundy lepsi okazali się druhowie z Rzężaw (łączny czas obu zadań 109,78 sek.) i to oni dostali też puchar przechodni, ufundowany przez Komendanta Gminnego OSP w Żurominie, Włodzimierza Wiśniewskiego. Statuetka zostanie u nich już na stałe. Drugie miejsce na pudle przypadło OSP w Poniatowie (czas 110,08 sek.), trzecie zajęli strażacy z Chamska (czas 120,15 sek.) i z Młudzyna (czas 124,31 sek.)

Wśród młodzieżowych drużyn chłopięcych druhowie z Poniatowa okazali się szybsi (czas 118,40 sek.) niż ich koledzy z Chamska (czas 123,64 sek.). Z kolei żeńska młodzieżowa drużyna pożarnicza była jedna, a dziewczęta wykonały oba zadania w czasie 164,57 sek.

Zawody odbyły się bez wypadków, ale za to w strugach wody. Ostatnia z drużyn miała niestety pęknięty wąż, przez co woda wytrysnęła ogromnym strumieniem nie tam, gdzie powinna. Atmosfera rywalizacji była jednak wspaniała, z widowni dopingowali strażaków rodzina, przyjaciele i znajomi. Puchary i nagrody wręczała obecna na stadionie burmistrz miasta.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.