Regina Kwiatkowska nie żyje

W niedzielę 22 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zmarła Regina Kwiatkowska dyrektorka Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie. Żyła 57 lat.
Regina Kwiatkowska nie �yje

Adam Ejnik

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

15 listopada Regina Kwiatkowska poszła na chorobowe zwolnienie. Do pracy już nie wróciła. 22 grudnia zmarła w szpitalnym łóżku.

[b]Walczyła z chorobą[/b]

Jak mówią bliscy, Regina Kwiatkowska długo walczyła z chorobą i nie chciała się poddać. W ostatnich dniach była już jednak bardzo słaba i nie miała siły walczyć. Trudno to sobie wyobrazić. Regina Kwiatkowska w swym codziennym zawodowym życiu była niezwykle charyzmatyczna, pełna energii i przede wszystkim pasji, którą zarażała wszystkich dokoła. Potrafiła mobilizować do pracy jak doświadczony psycholog. Miała to we krwi.

[b]

W bibliotece smutek[/b]

Pracownicy biblioteki wspominają dyrektor jednoznacznie: była niezwykle aktywna, zmieniła bibliotekę z miejsca, gdzie wypożycza się książki, w źródło kultury czytelniczej.

W Bibliotece panuje smutek. Pracownikom trudno uporać się z myślą, że do pracy nie przyjdzie już ich dowódca i przyjaciel.

Dyrektorka po każdej akcji podkreślała, że owoc jej, to efekt działania pracowników biblioteki. Zawsze znalazła miłe słowo dla swoich pracowników. Trudno było nie szanować takiego dyrektora.

[b]Zawodowa aktywność dyrektor[/b]

Nasze wspomnienie o dyrektor Kwiatkowskiej jest także niezwykle pozytywne. Akcje, które przygotowała dyrektorka, trudno zliczyć.

Przez 10 lat swej pracy na stanowisku dyrektor biblioteki zorganizowała dziesiątki spotkań ze sławnymi ludźmi. Chociażby ostatnio z Barbarą Rosiek, Leonem Wiśniewskim czy Tomaszem Sekielskim, a wcześniej z Moniką Sawicką, Agnieszką Lis, Filipem Łobodzińskim, Dorotą Gellner.

Organizowała szereg akcji dla dzieci i młodzieży – konkursy, ferie, wakacje. Współpracowała z wieloma organizacjami czy to powiatu: szkoły, Żuromińskie Centrum Kultury, Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, Kurierem Żuromińskim; czy z Polski: Caritas.

Pracowała z młodzieżą, zakładając żuromiński wolontariat. Uczyła tym samym pomagać innym. Wraz z wolontariuszami odwiedzała chorych na oddziale paliatywnym, niosąc im odrobinę radości.

Gdybym chciał wymienić wszystkie zasługi Reginy Kwiatkowskiej dla miasta i powiatu, nie zmieściłbym ich w Kurierze.

Regino Kwiatkowska, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

Szczere kondolencje składamy rodzinie oraz bliskim zmarłej.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Regina Kwiatkowska nie żyje

Zmarła Regina Kwiatkowska dyrektorka biblioteki publicznej w Żurominie.
Regina Kwiatkowska

W niedzielę o godzinie 19 zmarła dyrektor biblioteki publicznej w Żurominie Regina Kwiatkowska. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek o godzinie 12:30 różańcem. Msza Święta odbędzie się w kaplicy cmentarnej w Żurominie o godzinie 13:00. Redakcja Kuriera składa najbliższym kondolencje.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.