SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ I TEATREM

WYDARZENIA\ Drugi tydzień wakacji w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie minął pod znakiem spotkań z książką i teatrem. Dzieci było sporo, a zajęcia były ciekawe. Na najmłodszych czekają jeszcze atrakcje w sierpniu.

W kolejnym tygodniu wakacji w placówce bibliotekarki przygotowały dla dzieci mnóstwo ciekawych zajęć. Pierwszego dnia spotkanie oparte było o historię „Kota w butach”. Najpierw obejrzano fragment filmu, potem dzieci czytały bajkę, a następnie odgadywały zagadki. Na koniec spotkania z gazet powstały prace plastyczne – kolorowe koty.

Kolejnego bajkowego dnia dzieciom towarzyszyła bajka „Świniopas”. I znów trochę oglądano film, trochę czytano książkę, a na koniec przygotowano różowe świnki z płyt DVD. Po słodkim poczęstunku starczyło czasu na zabawę z dywanem interaktywnym.

Przez następne dni poznawano historię 12 miesięcy i Kopciuszka. – Dzieciom bardzo podobał się fragment filmu związany z bajką, chętnie przeczytały też książeczkę. Ukoronowaniem dnia była praca plastyczna – zawieszka na drzwi, którą najmłodsi wykonali według własnej inwencji twórczej – relacjonują nam bibliotekarki.

W piątek, 12 lipca, odbyły się ostatnie zajęcia. Tego dnia przyjechał do Powiatowo – Miejskiej Biblioteki Publicznej teatr Krak-Art, który przedstawił sztukę pt. ,,Dwie Dorotki”. Teatrzyki to nowa forma, zapoczątkowana przez dyrektor Joannę Rakoczy wraz z jej nastaniem na stanowisku dyrektora. Przyjęła się i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

– Dzieciom uczestniczącym w wakacyjnych zajęciach, a także gościom z Przedszkola ,,Jaś i Małgosia” bardzo spodobała się bajka, przedstawiona przez aktorów. Przedstawienie miało charakter interaktywny. Dzieci wspólnie z aktorami występowały na scenie, m.in pomagały Dorotce wyjmować gorące bochenki chleba z pieca, zrywać jabłka, sprzątać domek „babci – wróżki” – opowiadają bibliotekarki.

Spektakl ten miał wymiar edukacyjny – uczył, że człowiek dobry, uczynny i pracowity w przeciwieństwie do leniwego i chciwego, może być szczodrze wynagrodzony przez los. Przedstawienie teatralne było doskonałą lekcją dobrego zachowania dla najmłodszych.

Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na dyskotekę, która zakończyła drugi tydzień zajęć w placówce. A kolejne spotkanie rozpocznie się już 5 sierpnia. W programie znajdą się: zabawy z robotami Photomani, na dywanie interaktywnym, łamigłówki i krzyżówki. Zapisy na zajęcia odbywają się w bibliotece.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.