STO LAT TO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO

Druhowie z Dębska wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami OSP z całej gminy Żuromin obchodzili jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość była połączona z Miejsko-Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

Setne urodziny Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębsku obchodzono z wielką pompą. W uroczystości wzięli udział m.in. druhowie z całej gminy Żuromin, rodziny i przyjaciele strażaków z Dębska, przedstawiciele władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Jednym z bardziej doniosłych momentów jubileuszu było wręczenie jednostce nowego sztandaru. Fundatorem tego prezentu byli Ewelina i Rafał Olewnik. Sztandar został udekorowany „Złotą Odznaką Związku OSP RP”.

O historii jednostki opowiedział jej obecny prezes dh Krzysztof Biesalski. W swoim wystąpieniu mówił między innymi o tym, jakim sprzętem na przestrzeni lat dysponowała jednostka. Prezes Krzysztof Biesalski wspomniał również swoich poprzedników.

Druhowie z Dębska otrzymali wiele upominków i odznaczeń. Wśród nich znalazł się chociażby pamiątkowy medal „Pro Masovia”, wręczony przez przedstawiciela marszałka województwa.

Uroczystość była połączona z Miejsko-Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka, z tejże okazji zasłużeni druhowie otrzymali odznaczenia. Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał Mariusz Durzyński (Dębsk), srebrny: Marcin Nowakowski (Kliczewo Duże) i Paweł Bogucki (Dębsk), brązowy: Wojciech Olewnik (Będzymin), Krzysztof Zimolzak i Marcin Rogalski (Młudzyn), Anna Karwowska (Chamsk). Odznakę „Strażak Wzorowy”: Cezary Siemianowski i Radosław Chmielewski (Będzymin), Sylwester Kasprzak, Kamil Dobiesz, Cezary Bojarski i Patryk Opalski ( z Dębska).

Kacper Czerwiński

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.