Siatkówka. Awans do I ligi

Siatkarze Macieja Łebkowskiego zawodnicy Iskra Volley Zielona zwyciężyli w drugim turnieju II ligi młodzików. Dzięki temu zwycięstwu siatkarze z Zielonej w następnym turnieju wystąpią już w I lidze

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

[b]Dwa zwycięstwa w sobotę[/b]

Do turnieju II ligi zamiast spodziewanych sześciu zespołów na sali gimnazjum na warszawskim Targówku przystąpiło pięć drużyn. Nie dojechali siatkarze Dębiny Nieporęt, dlatego sprawa spadku była już przed zawodami rozstrzygnięta. Pozostała kwestia drużyn, które awansują. Krok w tym kierunku zrobili pierwszego dnia zmagań siatkarze z Zielonej, którzy mimo nie najlepszej swojej dyspozycji bez problemu pokonali rywali. W pokonanym boju pozostawili najpierw drużynę MDK Warszawa, a później drugą drużynę gospodarzy imprezy Plas II Warszawa.

[b]Decydowały końcówki[/b]

Drugiego dnia rywalizacji rozpoczęły się schody. Naszym siatkarzom z Zielonej przyszło rywalizować z trudniejszymi rywalami. Fakt, że nie byli stawiani w roli faworytów wpłynął skutecznie na podopiecznych Macieja Łebkowskiego. Chcieli pokusić się o niespodziankę i pokrzyżować szyki przeciwnikom. Iskra Volley Zielona zaprezentowała lepszą formę niż dzień wcześniej i skutecznie skorygowała plany innych drużyn. Bardzo dobrze grali w obronie, świetny atak, serwis na dobrym, wysokim poziomie. W obydwu spotkaniach nasi gracze stanęli na wysokości zadania. Wychodziło im wszystko, a rywale pomimo swojej dobrej gry w końcówkach nie dawali rady, bo to właśnie w końcowych momentach partii nasi przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cztery zwycięstwa w czterech spotkaniach dały pierwsze miejsce i awans na kolejnym tym razem pierwszoligowy turniej.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.