Siatkówka. Mamy medal

Kolejny medal XIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej trafił do powiatu żuromińskiego. Po brązowym medalu siatkarek z Lubowidza teraz medal zdobyli siatkarze z Żuromina. Na szyi siatkarzy Gimnazjum nr 2 zawisły srebrne medale. Gimnazjaliści z Zielonej zakończyli rywalizację na siódmej pozycji.
Srebrne medale zdobyli siatkarze Gimnazjum nr 2

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl[img]https://[/img]

Piątkowe rozstawienie i losowanie grup nie było szczęśliwe dla naszych zespołów. Wprawdzie dzięki rozstawieniu Gimnazjum nr 2 w Żurominie i Gimnazjum w Zielonej do tych samych grup nie trafiły, ale grupy te „krzyżowały się” w ćwierćfinale. Nasze zespoły chciały uniknąć konfrontacji ze sobą już w tej fazie, aby nie eliminować siebie nawzajem z walki o medal. Niestety tak się nie stało. Podopieczni Macieja Łebkowskiego przez spotkania grupowe przebrnęli jak burza. Bez najmniejszych kłopotów pokonywali kolejnych rywali z dużą przewagą. Drugi nasz zespół nie miał tyle szczęścia. Już w pierwszym spotkaniu poniósł porażkę. Rywal był poza zasięgiem – Gimnazjum nr 1 Wyszków. Na szczęście w pojedynku decydującym o wyjściu z grupy nasi gracze pokonali szkołę z Wołomina.

[b]Bratobójczy ćwierćfinał i walka o medal[/b]

Druga lokata w swojej grupie żuromińskiej „dwójki” i pierwsza pozycja Gimnazjum w Zielonej sprawiły, że w ćwierćfinale byliśmy świadkiem bratobójczej walki. Walkę o półfinał siatkarzom Macieja Łebkowskiego pokrzyżowała jednak kontuzja rozgrywającego, który w ostatnim meczu grupowym wybił palec. To odbiło się na jakości gry, a zawodnicy Huberta Chrzanowskiego skrzętnie wykorzystali tę sytuację, pokonując rywali bez straty seta. Zespołowi z Zielonej została walka o miejsca 5-8, którą ostatecznie zakończyli na siódmym miejscu.

W półfinale zatem znalazła się „dwójka” i to ci siatkarze mieli dużą szansę na medal. Nie zmarnowali jej, choć łatwo nie było. Mimo dużego prowadzenia w pierwszym secie i kilku piłek setowych przegrali na przewagi. Później było już zdecydowanie lepiej przy głośnym dopingu całej hali warszawianie nie mieli większych szans. Finał za to był powtórką spotkania grupowego. Nasi siatkarze potrafili nawiązać równorzędną walkę z bezsprzecznie najlepszym zespołem turnieju jedynie do stanu 6:6. Później jednak wyszkowianie systematycznie odskakiwali i wygrywali poszczególne partie.

[b]Grupa B[/b]

G Zielona – G39 Warszawa 2:0

G Zielona – G Garwolin 2:0

[b]Grupa D[/b]

G2 Żuromin – G1 Wyszków 0:2

G2 Żuromin – G5 Wołomin 2:0

[b]Ćwierćfinały[/b]

G2 Żuromin – G Zielona 2:0

G Przysucha – G22 Radom 0:2

G45 Warszawa – G95 Warszawa 1:2

G39 Warszawa – G1 Wyszków 0:2

[b]Półfinał[/b]

G2 Żuromin – G95 Warszawa 2:1

G1 Wyszków – G22 Radom 2:0

[b]

O trzecie miejsce[/b]

G95 Warszawa – G22 Radom 0:2

[b]Finał[/b]

G2 Żuromin – G1 Wyszków 0:2

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.