Siatkówka. Mistrzostwa Mazowsza nie dla młodziczek Rosario

Siatkarkom Rosario Lubowidz nie udało się awansować na Mistrzostwa Mazowsza. Grając z przeciwniczkami dwa-trzy lata starszymi, nie były w stanie odegrać znaczącej roli. - Naszym sukcesem jest to, że graliśmy w turnieju finałowym tak młodym składem – mówi trener Marek Zieliński.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Przyszedł czas ostatecznych rozstrzygnięć. Po podsumowaniu punktowym wcześniejszych zmagań wyłoniono najlepszych osiem zespołów na Mazowszu. Dwa pierwsze zespoły (MOS Wola i Plas Warszawa) tej klasyfikacji otrzymały bezpośrednią promocję na Mistrzostwa Mazowsza, pozostałe sześć zespołów walczyło o kolejne dwa miejsca na turnieju w Warszawie. Wśród tych sześciu zespołów znalazło się miejsce także dla Rosario Lubowidz. Podopieczne Marka Zielińskiego pomimo różnicy wieku (rywalki są 2-3 lata starsze)

– Naszym sukcesem jest to, że graliśmy w turnieju finałowym tak młodym składem – mówi trener Marek Zieliński

Szkoleniowiec przed tym turniejem nie liczył na wiele. Nasze zawodniczki miały rozegrać dobre zawody, zaprezentować się jak najlepiej na tle przeciwnika i zebrać kolejne bezcenne doświadczenie, które ma procentować w późniejszym okresie. Nasze panie uległy starszym koleżankom. Na parkiecie w Warszawie poniosły pięć porażek.

– Dziewczyny zaprezentowały nierówną formę. Momenty dobrej gry przeplatały prostymi błędami i słabszą postawą – ocenia zawody Zieliński – Pozostaje się jednak cieszyć tymi dobrymi momentami i pracować nad wyeliminowaniem tych słabszych – mówi.

Wyniki:

Rosario Lubowidz – Sparta Warszawa 0:2

Rosario Lubowidz – Olimp Tłuszcz 1:2

Rosario Lubowidz – Polonez Wyszków 1:2

Rosario Lubowidz – Atena Warszawa 0:2

Rosario Lubowidz – Volley Płock 0:2

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.