Siatkówka. Nie mają sobie równych

Siatkarki Rosario Lubowidz po raz kolejny udowadniają, że nie mają sobie równych na zawodach minisiatkówki. Nasze dziewczyny w miniony weekend wygrały ogólnopolski turniej o Puchar Burmistrza Miasta Turku.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W miniony weekend 26-27 lutego zespół Rosario Lubowidz wziął udział w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Turku. Nasz klub w Turku rywalizował w kategorii siatkarskich „trójek” i wystawił cztery zespoły.

[b]Zadanie trudniejsze niż zwykle[/b]

Brak wciąż kontuzjowanej Dominiki Ziółkowskiej nie pozwolił trenerom na optymalne dobranie składów zespołów. Do tego bardzo wymagający rywale. Rosario Lubowidz miało zadanie trudniejsze niż zwykle. Poradziło sobie natomiast znakomicie, czyli … jak zwykle. W kategorii „trójek” rywalizowało dwadzieścia zespołów podzielonych na dwie grupy. Pierwszego dnia nasze zespoły rozegrały aż po 9 spotkań. Z grupowych starć z tarczą wyszły dwa zespoły – Rosario I i Rosario II. Obydwie ekipy nie zaznały goryczy porażki i pewnie awansowały do grupy finałowej. Niestety nasze następne dwie „trójki” nie miały tyle szczęścia. Na jego brak najbardziej narzekać mogą dziewczęta Rosario III. Choć w tej fazie zdobyły tyle samo punktów, co zespół, który zakwalifikował się dalej to nie pozwoliło to na awans, ponieważ w bezpośrednim starciu przegraliśmy 18:20.

[b]Niedziela dniem finałów[/b]

Drugi dzień zawodów był dniem finałów. W tym najważniejszym, finale A, wszystkie spotkania wygrało Rosario I. Od początku zdobywają przewagę w każdym spotkaniu i nie oddają jej do końca. Druga drużyna naszego klubu zajęła wysokie czwarte miejsce. Równie dobre dla nas były finały B i C. Tam również grały nasze zespoły. Wygrały one wszystkie swoje spotkania i zajęły najwyższe możliwe miejsca. Rosario III siódme, a Rosario IV jedenaste. W udziale zespołu z powiatu żuromińskiego przypadło także wiele nagród indywidualnych. Statuetkę dla najlepszej rozgrywającej w kategorii „trójek” dostała Weronika Trzeciak, a nagroda dla najlepszej zawodniczki w tej kategorii przypadła Joannie Karpińskiej, która została także MVP całego turnieju (brano pod uwagę zawodniczki „trójek” i „czwórek”). Dodatkowe wyróżnienia w postaci strojów sportowych otrzymały również Weronika Trzeciak, Milena Montowska oraz najmłodsze zawodniczki imprezy Anna Kąpińska i Zuzanna Montowska.

[i]Rosario I: Joanna Karpińska, Weronika Trzeciak, Paulina Sobolewska

Rosario II: Natalia Mazurkiewicz, Milena Montowska, Marcelina Karpińska

Rosario III: Katarzyna Niderla, Julia Stańczak, Anna Kąpińska, Zuzanna Montowska

Rosario IV: Andżelika Jasińska, Klaudia Margalska, Aleksandra Kąpińska, Marta Stańczak

Trenerzy: Marek Zieliński, Zbigniew Margalski[/i]

[b][u]Wyniki naszej zwycięskiej drużyny w grupie finałowej:[/u][/b]

Rosario Lubowidz I – Jedynka Poznań 25:16

Rosario Lubowidz I – Siatkarz Koło 25:17

Rosario Lubowidz I – Rosario Lubowidz II 25:18

Rosario Lubowidz I – OSiR Turek 25:5

Rosario Lubowidz I – Dargfil Tomaszów Maz. 25:11

[u][b]Klasyfikacja końcowa:[/b][/u]

1. Rosario Lubowidz I

2. OSiR Turek

3. Jedynka Poznań

4. Rosario Lubowidz II

5. Dargfil Tomaszów Maz.

6. Siatkarz Koło

7. Rosario Lubowidz IV

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.