Siatkówka. Podium dla Gimnazjum w Lubowidzu

Znakomity występ na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt w piłce siatkowej zanotowały siatkarki Gimnazjum w Lubowidzu. Podopieczne Marka Zielińskiego zakończyły zmagania z brązowym medalem. Zwyciężyły siatkarki Gimnazjum nr 35 Warszawa.
Najlepsze dru�yny turnieju wraz z trenerami, organizatorami i burmistrzem Andrzejem Szyma�skim

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Dwanaście najlepszych drużyn województwa mazowieckiego gościł w ubiegły weekend Bieżuń i Bieżuńska Hala Sportowa. Współpraca między kierownikiem hali Danielem Liszewskim, a dyrektor Szkoły Podstawowej Barbarą Dobrowolską zaowocowała perfekcyjnie zorganizowanym turniejem. Wszystkie zespoły miały znakomite warunki do gry, a impreza, jak mówi trener Gimnazjum w Lubowidzu, Marek Zieliński, stała na wysokim poziomie.

[b]Droga do medalu[/b]

Spotkanie otwierające imprezę dostarczyło kibicom wiele emocji. Gospodynie imprezy mierzyły się z ZS 5 Płock. Początkowo przewagę miały rywalki, które wygrały pierwszego seta. Również w drugim były na dobrej drodze do zwycięstwa. Wtedy jednak nasze panie zmobilizowały się i zwyciężyły do 22. O wszystkim decydował tie-break, który był kwintesencją siatkówki. Kibice mogli obserwować wiele wspaniałych ataków, obron, asów serwisowych oraz bloków. Były niewymuszone błędy i gra na przewagi. Na prowadzenie wychodziły raz nasze siatkarki, raz rywalki, a o zwycięstwie w tie-breaku 22:20 zadecydował udany blok Serafińskiej. Kolejne spotkanie i kolejny tie-break. Ponownie jednak nasz zespół wyszedł z tego zwycięsko. Awans z pierwszego miejsca umożliwił zawodniczkom Marka Zielińskiego konfrontację ze słabszym zespołem grupy C. W pojedynku z G13 Radom całkowicie zdominowaliśmy rywalki i mecz zakończył się spokojnym zwycięstwem gospodyń. W półfinale dziewczęta doznały porażki uległy po tie-breaku Gimnazjum nr 35 Warszawa. W decydującym secie nie mieliśmy żadnych szans. Gimnazjalistki z Lubowidza zmuszone były do niedzielnej gry o trzecie miejsce. Tam zmierzyły się z Gimnazjum Sportowym z Pruszkowa. Pierwszy set padł łupem naszych pań. W drugim ponownie od początku wyszły na prowadzenie i kontrolowały grę. Niestety przy stanie 12:3 rozprężyły się i straciły przewagę. Zacięta walka trwała do końca seta. Wszystko rozstrzygnęło się jednak na korzyść siatkarek Zielińskiego. W samej końcówce silny serwis Aleksandry Krzemińskiej dał brązowe medale naszej drużynie. Finał wygrało Gimnazjum nr 35 Warszawa.

[b]

Skład: [/b]Aleksandra Krzemińska, Katarzyna Jędrzejewska, Jolanta Serafińska, Karolina Grzywna, Karolina Gorczyca, Izabela Łukaszewska, Paulina Kamińska, Klaudia Ziółkowska

[b]Grupa A[/b]

G Lubowidz – ZS 5 Płock 2:1

G Lubowidz – G2 Pionki 2:1

[b]

Ćwierćfinały[/b]

G Lubowidz – G13 Radom 2:0

G2 Pionki – G1 Ostrołęka 0:2

G92 Warszawa – G35 Warszawa 0:2

G4 Legionowo – G Sportowe Pruszków 1:2

[b]

Półfinały[/b]

G Lubowidz – G35 Warszawa 1:2

G1 Ostrołęka – G Sportowe Pruszków 2:0

[b]O trzecie miejsce[/b]

G Lubowidz – G Sportowe Pruszków 2:0

[b]Finał[/b]

G35 Warszawa – G1 Ostrołęka 2:0

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.