Siatkówka. Popis przed własną publicznością

Nie ma mocnych na Rosario. Siatkarki Rosario Lubowidz przed własną publicznością dały popis własnych umiejętności i wygrały pięć spotkań bez straty seta. W żadnym ze spotkań wynik nie był zagrożony nawet przez moment.
Mimo wysokiego prowadzenia zawodniczki skoncentrowane by�y przez ca�y mecz

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbył się drugi turniej ligi młodziczek. W turnieju wzięło udział sześć najlepszych zespołów na Mazowszu – SMS I Warszawa, Ósemka Siedlce, Nike I Ostrołęka, UKS Esperanto Warszawa, UKS Atena I Warszawa oraz klub organizatora turnieju – Rosario Lubowidz.

– Dziękujemy za udostępnienie obiektu dyrektorowi LO w Żurominie i kierownikowi hali za pomoc – mówił po udanym dwudniowym siatkarskim święcie szkoleniowiec Rosario Zbigniew Margalski.

W ciągu dwóch dni rywalizacji rozegrano piętnaście spotkań. Rosario ponownie, tak jak w pierwszym turnieju, nie miało sobie równych. Na rozpoczęcie zmagań Rosario zagrało z Esperanto Warszawa – beniaminkiem I ligi. Spotkanie bez historii. Dziewięć i dziesięć małych punktów to wszystko, co warszawianki ugrały w starciu z Rosario. Kolejnym przeciwnikiem był wicelider ogólnej klasyfikacji SMS I Warszawa.

– Pierwszy set w wykonaniu naszych zawodniczek dość przeciętny jak na ich możliwości. Nie za bardzo mogliśmy się dostosować do sposobu gry przeciwniczek, które wiele piłek uderzają nieczysto, przez co piłka szybuje w kierunku nie do przewidzenia – oceniał trener Margalski.

Nie przeszkodziło to jednak w zwycięstwie w pierwszej partii. W drugiej było już lepiej mocna i trudna zagrywka, świetna gra w obronie, blok, atak – wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła funkcjonowały znakomicie. Podobnie w spotkaniach z Nike Ostrołęka, a także Ateną I Warszawa. Najdziwniejszy przebieg miało ostatnie spotkanie z zespołem Ósemka Siedlce.

– Nasze zawodniczki podeszły do tego pojedynku bardzo skoncentrowane i nieco spięte. Był to mecz z kategorii tych, w którym dziewczęta chciały coś udowodnić – mówił Margalski.

Początek spotkania był wyrównany. Przy stanie 7:8 dla przeciwniczek na zagrywce pojawiła się Paulina Sobolewska. Jak się okazało była to ostatnia serwująca zawodniczka w tym secie. Jej zagrywka sprawiała ogromne problemy rywalkom. Problemy z przyjęciem sprawiły, że rywalki miały bardzo duże problemy z atakiem, Rosario zagrało rewelacyjnie w obronie i kończyło akcje na kontrach. Sobolewska dołożyła kilka asów serwisowych, a set zakończył się wynikiem 25:8.

– Fakt, że Paulina zagrywała 18 razy z rzędu, nie psując żadnej piłki, jest dużym wyczynem – ocenia będący pod wrażeniem wyczyny zawodniczki trener.

Kolejna partia to zupełna dominacja Rosario, a wynik 25:9 mówi sam za siebie. Po dwóch turniejach widać to bardzo dokładnie – to będzie sezon Rosario Lubowidz.

Zbigniew Margalski

Podsumowując nasz występ w tym turnieju, trzeba podkreślić, iż mamy zespół. To nie jest grupa indywidualistek z pewnymi umiejętnościami, to jest zgrana drużyna wyśmienicie wyszkolonych zawodniczek, która nie ma słabych punktów. Nawet nie można zbytnio wyróżnić jakiejś konkretnej zawodniczki, gdyż wszystkie zagrały rewelacyjnie. Nie często się zdarza, aby jeden zespół tak wyraźnie zdominował rozgrywki w swoim województwie. Znających temat jednak to nie zdziwi – są to dziewczęta, które występując w turniejach w całej Polsce piąty sezon, jeszcze nigdy grając w swoim roczniku (99), nie przegrały nawet seta! Jeśli już czasem przegrywały to tylko ze starszymi przeciwniczkami. Pięć z tych zawodniczek jest powołanych do kadry woj. mazowieckiego, którą w tym roku poprowadziły do historycznego, bo pierwszego dla Mazowsza zwycięstwa w Turnieju Nadziei Olimpijskich (Mistrzostwa Polski Województw), gdzie gra ze sobą o prymat najlepszej 16 reprezentacji województw.