Siatkówka. Rosario Lubowidz. I liga dla Rosario

Siatkarki Rosario Lubowidz dokonują rzeczy niebywałych. W walce z dwa lata starszymi przeciwniczkami nasze panie spisują się znakomicie. W pierwszy weekend października wywalczyły awans do I ligi młodziczek. - Trzeci raz z rzędu sezon zaczynamy od gry w pierwszej lidze, ale nigdy nie były to tak młode zawodniczki – komentuje trener Zbigniew Margalski.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Siatkarki Rosario Lubowidz (rocznik 1999 i młodsze) rywalizują w kategorii młodziczek z zespołami złożonymi z zawodniczek o dwa lata starszych i radzą sobie doskonale. Tym razem swoje nieprzeciętne umiejętności nasze dziewczęta zaprezentowały na turnieju kwalifikacyjnym do ligi młodziczek.

[b]Etap pierwszy[/b]

Dwanaście grup eliminacyjnych i tylko dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansują dalej – tak wyglądał pierwszy dzień eliminacji do ligi młodziczek. Nasze panie bez żadnych przeszkód zajęły pierwszą lokatę. Najpierw wygrywając z Olimpem Mińsk Mazowiecki 2:1, a później gładko ogrywając gospodarza pierwszego etapu – zespół z Kobyłki 2:0 (do 17, 16).

[b]

Niedzielne zwycięstwo[/b]

Niedzielny etap ligowych eliminacji rozgrywaliśmy w Warszawie. Tym razem było już tylko sześć grup po cztery zespoły. Tego dnia bardzo ważne było jak najwyższe miejsce w grupie. Zajęte miejsce dawało awans do poszczególnej ligi młodziczek (zwycięzca grypy gra w I lidze, drugi zespół w II itd.).

– Naszym planem minimum był awans do trzeciej ligi – maksimum do drugiej. O pierwszej nie myśleliśmy – mówi Margalski.

Dziewczęta postarały się jednak o zdecydowanie lepszy wynik. Bez żadnych problemów ograły Beta Błonie. Podobnie jak tydzień temu udało się pokonać faworyzowaną Spartę Warszawa. Dobra gra zagrywką zaowocowała. Sparta pokonana po tie-breaku. Bardzo wyrównany i dramatyczny przebieg miała trzecia potyczka. Pierwszą partię wygraliśmy na przewagi 27:25, w drugiej ulegliśmy do 23. Wyrównana walka toczyła się także do połowy tie-breaka. Przy stanie 7:6 dla Olimpii na zagrywce zameldowała się Weronika Trzeciak. Znakomite serwisy trafiały w boisko, bądź też siały spustoszenie w szeregach rywalek. Przeciwniczki oddawały piłkę, a my kontrowaliśmy. Rywalki więcej punktów nie zdobyły. Wygraliśmy 15:7. Zajęliśmy pierwsze miejsce i wywalczyliśmy awans do I ligi.

[b]Skład:[/b] Paulina Sobolewska, Weronika Trzeciak, Natalia Mazurkiewicz, Milena Montowska, Aleksandra Kąpińska, Marcelina Karpińska, Klaudia Margalska, Katarzyna Niderla, Julia Stańczak, Andżelika Jasińska, Klaudia Rochoń, Marta Szostek, Wiktoria Lewandowska.

[b]

Skład I ligi:[/b]

UKS Rosario Lubowidz

MOS Wola Warszawa

Olimp Tłuszcz

Legionovia Legionowo

Atena Warszawa

Polonez Wyszków

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.