Siatkówka. Sen o finałach Mistrzostw Polski zakończył się w Wałczu

Rosario Lubowidz nie awansowało do finałów Mistrzostw Polski młodziczek. Nasz panie zajęły trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym w Wałczu, tuż za MKS MOS Wieliczka i Libero Wałcz. Do finałów zakwalifikowały się dwie drużyny.
Siatkarki Rosario tym razem zaj�y trzecie miejsce w p�finale

Na grach półfinałowych zmagania w Mistrzostwach Polski młodziczek zakończyły siatkarki Rosario Lubowidz. Sam awans do półfinałów był wielkim osiągnięciem dla zespołu z niewielkiego Lubowidza. Niewiele również brakowało, aby podopieczne Marka Zielińskiego zagrały w turnieju finałowym. Ostatecznie uplasowały się za MKS MOS Wieliczka i Libero Wałcz.

[b]Dobry początek turnieju[/b]

Turniej dla Rosario rozpoczął się bardzo dobrze. W pierwszym secie pojedynku z Zorzą Wodzisław Śląski na parkiecie była tylko jedna drużyna. Rosario Lubowidz niepodzielnie panowało na siatce. Efektem znakomitej gry było zwycięstwo do 15. W drugiej partii przebudziły się rywalki, czym doprowadziły do wyrównania. O zwycięstwie zadecydować miał tie-break. Rosario wróciło do gry z pierwszego seta. Wygrywając partię do ośmiu.

[b]

Zabrakło doświadczenia[/b]

W drugim sobotnim starciu mierzyliśmy się z MOS MKS Wieliczka, który to w pierwszym meczu wygrał z gospodarzami turnieju. Niezwykle wyrównany przebieg miał pierwszy set. Zakończył się on na przewagi. Niestety w końcówce naszym paniom zabrakło zimnej krwi i doświadczenia w walce na takim poziomie. Dziewczęta z Wieliczki wygrały 26:24, a w kolejnej partii kontynuowały znakomitą grę z końcówki seta. Podopieczne Zielińskiego mimo swojej dobrej gry nie potrafiły odwrócić losów spotkania.

[b]Niedziela dla gospodarza

[/b]

W niedzielę na parkiecie hali Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu pomiędzy gospodyniami zmagań, a Rosario rozegrane zostało decydujące spotkanie. Zwycięzca potyczki miał zagwarantowany udział w finale. Niestety tego dnia lepiej dysponowane były rywalki. Libero Wałcz wygrało bez straty seta, a Rosario musiało pogodzić się z porażką. Pórażka ta z jednej strony boli, bo do finału nie było wcale daleko, z drugiej strony jest sporym sukcesem, ważąc, że dziewczyny jeszcze w przyszłym roku, w przeciwieństwie do pozostałych półfinalistów, będą w mistrzostwach występowały w tym samym składzie. Już awans Rosario do półfinałów Mistrzostw Polski to niewątpliwy sukces. Przypomnijmy, że zespół z Lubowidza reprezentują zawodniczki, o co najmniej rok młodsze od swoich konkurentek. W przyszłym roku, bogatsi o tegoroczne doświadczenia, możemy liczyć na równie dobre wyniki.