Siatkówka. Sen o finałach Mistrzostw Polski zakończył się w Wałczu

Rosario Lubowidz nie awansowało do finałów Mistrzostw Polski młodziczek. Nasz panie zajęły trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym w Wałczu, tuż za MKS MOS Wieliczka i Libero Wałcz. Do finałów zakwalifikowały się dwie drużyny.
Siatkarki Rosario tym razem zaj�y trzecie miejsce w p�finale

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Na grach półfinałowych zmagania w Mistrzostwach Polski młodziczek zakończyły siatkarki Rosario Lubowidz. Sam awans do półfinałów był wielkim osiągnięciem dla zespołu z niewielkiego Lubowidza. Niewiele również brakowało, aby podopieczne Marka Zielińskiego zagrały w turnieju finałowym. Ostatecznie uplasowały się za MKS MOS Wieliczka i Libero Wałcz.

[b]Dobry początek turnieju[/b]

Turniej dla Rosario rozpoczął się bardzo dobrze. W pierwszym secie pojedynku z Zorzą Wodzisław Śląski na parkiecie była tylko jedna drużyna. Rosario Lubowidz niepodzielnie panowało na siatce. Efektem znakomitej gry było zwycięstwo do 15. W drugiej partii przebudziły się rywalki, czym doprowadziły do wyrównania. O zwycięstwie zadecydować miał tie-break. Rosario wróciło do gry z pierwszego seta. Wygrywając partię do ośmiu.

[b]

Zabrakło doświadczenia[/b]

W drugim sobotnim starciu mierzyliśmy się z MOS MKS Wieliczka, który to w pierwszym meczu wygrał z gospodarzami turnieju. Niezwykle wyrównany przebieg miał pierwszy set. Zakończył się on na przewagi. Niestety w końcówce naszym paniom zabrakło zimnej krwi i doświadczenia w walce na takim poziomie. Dziewczęta z Wieliczki wygrały 26:24, a w kolejnej partii kontynuowały znakomitą grę z końcówki seta. Podopieczne Zielińskiego mimo swojej dobrej gry nie potrafiły odwrócić losów spotkania.

[b]Niedziela dla gospodarza

[/b]

W niedzielę na parkiecie hali Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu pomiędzy gospodyniami zmagań, a Rosario rozegrane zostało decydujące spotkanie. Zwycięzca potyczki miał zagwarantowany udział w finale. Niestety tego dnia lepiej dysponowane były rywalki. Libero Wałcz wygrało bez straty seta, a Rosario musiało pogodzić się z porażką. Pórażka ta z jednej strony boli, bo do finału nie było wcale daleko, z drugiej strony jest sporym sukcesem, ważąc, że dziewczyny jeszcze w przyszłym roku, w przeciwieństwie do pozostałych półfinalistów, będą w mistrzostwach występowały w tym samym składzie. Już awans Rosario do półfinałów Mistrzostw Polski to niewątpliwy sukces. Przypomnijmy, że zespół z Lubowidza reprezentują zawodniczki, o co najmniej rok młodsze od swoich konkurentek. W przyszłym roku, bogatsi o tegoroczne doświadczenia, możemy liczyć na równie dobre wyniki.

Wyniki:

Libero Wałcz – MKS MOS Wieliczka 0:2

Zorza Wodzisław Śl. – Rosario Lubowidz 1:2

MKS MOS Wieliczka – Rosario Lubowidz 2:0

Libero Wałcz – Zorza Wodzisław Śl. 2:0

Zorza Wodzisław Śl. – MKS MOS Wieliczka 0:2

Rosario Lubowidz – Libero Wałcz 0:2

Tabela półfinału

1. MKS MOS Wieliczka

2. Libero Wałcz

3. Rosario Żuromin’

4. Zorza Wodzisław Śl.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.