Siatkówka. Trzecia pozycja Rosario

Bieżuńska Hala Sportowa okazała się szczęśliwa dla siatkarek LTS Legionovia Legionowo. Nasz zespół - Rosario Lubowidz uplasował się na trzeciej pozycji, odnosząc cztery zwycięstwa i dwie porażki.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W Bieżuniu przez dwa dni gościły najlepsze drużyny młodziczek grające w I lidze mazowieckiej. To właśnie w Bieżuńskiej Hali Sportowej Uczniowski Klub Sportowy Rosario Lubowidz zorganizował kolejny turniej I ligi młodziczek. Nasze panie w tym turnieju wypadły nieźle. Zajęły trzecie miejsce z czterema zwycięstwami i dwiema porażkami. Przed naszymi siatkarkami uplasowały się LTS Legionovia Legionowo i MOS Wola I Warszawa.

[b]

Cztery zwycięstwa i dwie porażki[/b]

Pierwszego dnia imprezy nasze panie rozgrywały trzy spotkania. Najpierw mierzyły się z Nike Ostrołęka. Dobra spotkanie naszych pań zakończyło się sukcesem w postaci zwycięstwa bez straty seta. Niestety w drugim spotkaniu musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Po zaciętym pojedynku o zwycięstwie w pojedynku z MOS Wola I Warszawa miała zadecydować trzecia partia. W tie-breaku, niestety, lepsze okazały się rywalki. Niezrażone porażką podopieczne Marka Zielińskiego chwilę później rozprawiły się z Ateną Warszawa. Wygrały spokojnie, bez straty seta. Niedzielną rywalizację rozpoczęliśmy od spotkania z najsłabszą drużyną zawodów „dwójką” warszawskiego MOS-u. Po zaciętej pierwszej partii, wygranej do 23, drugi set był rozegrany pod dyktando Lubowidza. Zupełna dominacja Rosario pozwoliła przeciwniczkom na zdobycie jedynie dziesięciu oczek. Przy zwycięstwie z LTS Legionovia, który to był ostatnim zespołem, z którym miały mierzyć się zawodniczki Zielińskiego, nasze panie miały nawet szanse na końcowe zwycięstwo. Niestety nie udało się. Rywalki obnażyły słabości Rosario i bardzo szybko wychodziły na prowadzenie, którego nie pozwoliły sobie odebrać już do końca. Ponadto niepokonane siatkarki z Legionowa tym zwycięstwem zapewniły sobie końcowy triumf w turnieju I ligi młodziczek.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.