Siatkówka. Znakomity występ Sokoła

Młodzi siatkarze Zbigniewa Truszczyńskiego znakomicie zaprezentowali się na zawodach w Ostrołęce. W turnieju klasyfikacyjnym Kinder+ Sport żurominianie zajęli wysoką trzecią pozycję.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W niedzielę 20 marca w Ostrołęce zmagania klubowe rozpoczęli młodzi siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół Żuromin podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego. Wzięli oni udział w turnieju klasyfikacyjnym „trójek” siatkarskich Kinder+ Sport. W turnieju wzięły udział dwadzieścia cztery zespoły z całego Mazowsza. Dzięki dobrej lokacie w poprzednim sezonie nasi chłopcy nie musieli grać w fazie eliminacyjnej. Dołączyli do rywalizacji już w fazie zasadniczej. Bez najmniejszych problemów pokonaliśmy dwa zespoły warszawskiego Metra (II i III) oraz Net Białołęka, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie.

[b]Grupa śmierci[/b]

Ciężkie zadanie stanęło przed naszymi zawodnikowi w następnej fazie, w 1/8. Nasi siatkarze trafili do tzw. „grupy śmierci”. Naprzeciw nim stanęli wicemistrzowie Polski z ubiegłego roku Olimp Ostrołęka, a także silna drużyna Stolarki Wołomin i Metro Warszawa. Po porażce z ostatnią z tych drużyn sytuacja wydawała się beznadziejna. Trener Truszczyński zdołał jeszcze natchnąć swoich zawodników, a ci na parkiecie zrobili wszystko, co mogli. Grali bezbłędnie i pokonali drugą drużynę w Polsce do 16. Stolarka również uległa naszym zawodnikom. Trzy drużyny miały tyle samo punktów – do dalszej fazy mogły awansować tylko dwie. O awansie zadecydowały, zatem małe punkty. Bilans ten był na korzyść naszych zawodników, a także zawodników z Ostrołęki.

[b]

Trzecia lokata[/b]

O spotkaniu półfinałowym wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Nasi siatkarze zagrali najsłabsze spotkanie w turnieju. Warszawski Plas rozprawił się z Sokołem do ośmiu. Na pocieszenie pozostał tzw. „mały finał”. Naprzeciw stanął drugi zespół warszawskiego Metra. Sokół ponownie nie dał się pokonać i zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium.

[u][b]Wyniki:[/b][/u]

[b]PÓŁFINAŁY [/b]

Olimp Ostrołęka I – Metro Warszawa II 20:2

Sokół Żuromin – Plas Warszawa I 8:20

[b]FINAŁ[/b]

Olimp Ostrołęka I – Plas Warszawa I 20:11

[b]

O III miejsce[/b]

Metro Warszawa II – Sokół Żuromin 15:20

[b]Klasyfikacja końcowa:[/b]

1. Olimp Ostrołęka I

2. Plas Warszawa I

3. Sokół Żuromin

4. Metro Warszawa II

5. Metro Warszawa I

6. Olimp Ostrołęka II

7. Junior Stolarka Wołomin I

8. Jadar Radom I

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.