Siemiątkowo. Jak obchodzimy Boże Narodzenie

Uczniowie Gimnazjum w Siemiątkowie przygotowali ciekawy projekt dotyczący Świąt Bożego Narodzenia. Prezentowali go tuż przed Świętami.
Jase�ka w Siemi�tkowie

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

W środę 18 grudnia w siemiątkowskiej szkole można było obejrzeć wyniki szkolnego projektu „Jak obchodzimy święta Bożego Narodzenia”. Temat realizowany był przez kilka grup. Każda zajęła się innym elementem bożonarodzeniowej tradycji. Grupa pierwsza przygotowała temat „Jak wygląda dekoracja choinkowa dawniej a jak dziś”. W ramach projektu uczniowie przygotowali wystawę choinek przystrojonych własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Była choinka z ozdobami tylko z papieru, na innej były materiały z plastiku, nie zabrakło także choinki pięknie ozdobionej dekoracjami wykonanymi z ptasich piór. Podczas pokazu projektów można było się też wykazać w przeglądzie poezji bożonarodzeniowej pt.” Święta tuż, tuż….” lub w konkursie rzeźbiarskim na najpiękniejszą szopkę betlejemską 2013 r. Był przegląd kolęd i pastorałek w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej czy wykonanie kartek świątecznych różnymi technikami m.in. wycinanki ludowej czy kolażu. Nie mogło też zabraknąć wigilijnego stołu. Uczniowie przygotowali potrawy, które uznane są za tradycyjne wigilijne.

– Projekt miał za zadanie kultywować aktywną i twórczą postawę dzieci i młodzieży wobec sztuki i tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia – mówi organizator Ewa Kaźmierczak i jedna z autorek projektu.

– Nie można byłoby zrealizować naszego projektu, gdyby nie Teresa Orłowska, Anna Nowicka i Ewa Bodek, które uczestniczyły w projekcie, a nad oprawą muzyczną całości czuwał Marian Grabowski – dodaje Ewa Kaźmierczak.

W Siemiątkowie nie zabrakło tradycyjnych jasełek w wykonaniu gimnazjalistów i dzieci z szkoły podstawowej, złożenia życzeń świątecznych oraz podzielenia się opłatkiem.

Wyniki konkursu „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2013”

W kategorii klasy IV-V

I miejsce Agata Puszcz kl. V

II miejsce Ewelina Grabowska kl. IV

III miejsce Piotr Wójcik kl. V

W kategorii klasy VI oraz I gimnazjum

I miejsce Andżelika Ludwiczak kl. Ib

II miejsce Patrycja Topolewska kl. Ib

III miejsce Tomasz Piwoński kl. Ia

W kategorii II i III gimnazjum

I miejsce Pamela Dobiesz kl. IIa

II miejsce Magdalena Dobies kl. IIIb

III miejsce Katarzyna Stępniak kl. IIa

Wyróżnienia: Piotr Rutkowski i Piotr Markiewicz kl. II

Laureaci przeglądu poezji bożonarodzeniowej „ Święta tuż, tuż…”

Udział wzięło 14 uczniów z klas I-III gimnazjum

I miejsce Wiktoria Rogozińska

II miejsce Mariusz Szlom

III miejsce Alicja Klimowska i Klaudia Koc

Wyróżnienie: Paulina Grabowska

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.