Siemiątkowo. Rodzice i dzieci przegrali jednym głosem

Szkoła w Sokołowym Kącie będzie zamknięta. Tak zadecydowała Rada Gminy podczas głosowania 16 lutego. Ośmiu radnych było za zamknięciem szkoły, siedmiu przeciw

Kacper Czerwiński

k.czerwinski@kurierkurierzurominski.pl

O niepewnym losie Szkoły Podstawowej w Sokołowym Kącie pisaliśmy juz na łamach Kuriera. Wójt Piotr Kostrzewski informował rodziców o zamiarze likwidacji szkoły. Jego plany wywołały wielkie oburzenie wśród rodziców. W środę 16 lutego Rada Gminy Siemiątkowo podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły. Uchwała przeszła w stosunku 7:8. Ten jeden głos najprawdopodobniej wbił ostatni gwóźdź do trumny szkoły w Sokołowym Kącie. Sesja była bardzo burzliwa. Przybyli na nią rodzice a wszystkiemu przyglądali się dziennikarze dwóch gazet i telewizji. Gdy przewodnicząca Dorota Lorenc przeszła do punktu, dotyczącego szkoły na sali zawrzało. Jako pierwszy podstawówki bronił radny Cezary Kwiatkowski. Nie czekał długo na wsparcie rodziców. Ci wręcz sypali argumentami, za pozostawieniem szkoły.

– Moje dzieci są bardzo zadowolone z tej szkoły- mówiła jedna z mam.

– W szkole jest bardzo wysoki poziom, nauczyciel może poświęcić więcej czasu małej grupie dzieci – przekonywała inna z matek.

To tylko kilka z argumentów. Padła też propozycja utworzenia w Sokołowym Kącie filii Szkoły Podstawowej w Siemiątkowie. To pozwoliłoby zaoszczędzić pieniądze chociażby na etacie dyrektora. Takie rozwiązania istnieją w naszym powiecie. Niestety ani do wójta, ani do ośmiu radnych te argumenty nie trafiały. Rodziców wspierała Marzena Więckowska Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wszystko na nic.Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia. Teraz gmina czeka na opinię Kuratorium Oświaty oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Niewiadomo co będzie dalej z nauczycielami, jak w szkole w Siemiątkowie pomieści się dodatkowych 38 uczniów. Sprawa cały czas jest gorąca i o jej dalszym przebiegu będziemy informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.