Siemiątkowo. Ruszyła inwestycja za ponad dwa miliony

W Siemiątkowie rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi powiatowej. Mieszkańcy wsi będą mieli nowe chodniki i asfalt wiodący od cmentarza do centrum Siemiątkowa.
Prace zwi�zane z przebudow� drogi maj� zako�czy� si� 30 wrze�nia

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Oprócz tego w centrum zostanie wykonane mini rondo. Koszt całości inwestycji wynosi prawie 2,5 miliona złotych. Część tej kwoty jest dofinansowana z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”, samorząd gminy przeznaczył na to zadanie 164 tys. Wykonawcą inwestycji jest firma z ”Wapnopol” z Glinojecka. Termin zakończenia robót przewidziany jest na 30 września 2011 r. Przebudowa drogi powoduje utrudnienia kierowcom przejeżdżającym przez Siemiątkowa ale efekt końcowy robót na pewno zrekompensuje te utrudnienia.

– Siemiątkowo będzie wyglądało dużo ładniej po zakończeniu prac – mówi sekretarz gminy Mirosław Różański – jest to największa inwestycja na tym terenie od co najmniej 30 lat. Jestem wdzięczny staroście Januszowi Welencowi za pilotowanie całej sprawy, to dzięki niemu przebudowa tej drogi mogła dojść do skutku.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.