Sinogóra. Uczniowie potrafią!

Na wiadomość o tragicznej sytuacji rodziny Barszczewskich, którym spłonął dom i wszystko, co w nim było, natychmiast zareagowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sinogórze. Uczniowie zbierali pieniądze wśród mieszkańców wsi. Zebrali ponad 900 złotych.

Wiesław Paszta

Garkowo@gmail.com

W odpowiedzi na apel dyrekcji Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Zieluniu zorganizowaliśmy w sobotę akcję zbiórki pieniędzy dla państwa Barszczewskich ze Straszew, których dom spłonął w dniu 21 stycznie tego roku – mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej w Sinogórze Maria Grabowska – Z ramienia szkoły przygotowaniami zajął się Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest Mariusz Kulwicki – dodaje dyrektor Grabowska.

– Zbiórkę zorganizowaliśmy w trzech miejscowościach z których do naszej szkoły uczęszczają dzieci – mówi opiekun Samorządu Uczniowskiego Marian Kulwicki.

– W sobotę o godzinie 12 w południe w Sinogórze, Rzężawach i Cieszkach wyruszyły kilkuosobowe grupy młodzieży wyposażone w identyfikatory i ostemplowaną zaplombowaną puszkę. Oczywiście wcześniej mieszkańcy tych miejscowości i rodzice uczniów zostali powiadomieni o tej akcji – kontynuuje Kulwicki.

Uczniowie z sino górskiej szkoły nie po raz pierwszy biorą udział w akcjach charytatywnych.

– Poza Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy braliśmy udział w akcji fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Pomóż i Ty” czy w „Górze Grosza” – mówi Marian Kulwicki.

Godzina 12. Spod budynku SP w Sinogórze rusza ponad dziesięcioosobowa grupa młodych ludzi z identyfikatorami i puszką. Zaczynają od najbliższego domu państwa Filipków. Do puszeczki wrzucane są pierwsze datki. Następny dom państwa Borowskich. Ich syn Mateusz uczestniczy w zbiórce i do puszki wędruje kolejny banknot. Idziemy dalej do następnego zabudowania.

– Jak takie nieszczęście, to trzeba pomóc – twierdzi pan Lewiński, wsuwając banknot do otworu puszki.

– Taka akcji uczy wrażliwości na ludzkie nieszczęście – dodają zgodnie Julia i Natalia uczestniczki akcji. A jaki jest wynik zbiórki?

Uczniowie zebrali 906złotych i 66 groszy oraz 10 euro. Sporządzili protokół, zebrana suma zostanie przekazana do szkoły w Zieluniu inicjatora akcji.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.