Strzeszewo. Złote odznaczenie dla Romana Szynkiewicza

Złoty Znak Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał druh Roman Szynkiewicz z OSP Strzeszewo. Odznaczenie wręczono strażakowi 18 stycznia podczas zebrania sprawozdawczego OSP Strzeszewo.
Z�oty Znak wr�czaj� druhowi Romanowi Szynkiewiczowi Prezes Powiatowej OSP Zbigniew W�ocki Komendant PSP Adam Dobrosielski oraz Prezes Gminnej OSP Dariusz Grze�kiewicz

Adam Ejnik

a.ejnik@kurierkurierzurominski.pl

Zebranie sprawozdawcze strażaków ochotników ze Strzeszewa odbyło się w sobotę 18 stycznia. Miało ono wyjątkową wagę ponieważ strażak tej jednostki druh Roman Szynkiewicz odznaczony został Złotym Znakiem Związku OSP RP.

[b]Złoty Znak dla druha Romana[/b]

Uroczystego wręczenia Złotego Znaku Związku OSP RP dokonał druh Zbigniew Włocki Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Żurominie oraz komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Żurominie Adam Dobrosielski.

Odznaczenie to przyznawane jest jeden raz w roku, jednemu strażakowi w powiecie. W zeszłym roku otrzymał je Prezes Żuromińskiej Straży druh Włodzimierz Wiśniewski, w tym roku druh ze Strzeszewa Roman Szynkiewicz.

– Jak najbardziej zasłużenie – mówi prezes Zbigniew Włocki – druh Szynkiewicz, od kiedy go znam, nigdy nie zawiódł. Zawsze był w pełnej gotowości i to nie tylko do pożaru, ale i do zawodów strażackich, do turniejów wiedzy pożarniczej. Ten człowiek powinien być stawiany jako przykład młodym strażakom OSP.

Zasługi druha Szynkiewicza dla rozwoju Strzeszewskiej OSP podkreślane były na każdym kroku.

– Ochotnicza Straż to całe moje życie – mówił Roman Szynkiewicz, który strażakiem jest już pół wieku.

– Takich strażaków powinno być jak najwięcej – mówił prezes OSP Zbigniew Włocki – druh Roman to strażak, który w swoją służbę wkładał całe serce – mówił prezes.

I właśnie za takie zasługi przyznaje się to prestiżowe odznaczenie. Jest ono nadawane za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w Związku OSP RP. Odznaką tą może być uhonorowana osoba lub instytucja, która w sposób znaczący zasłużyła się dla działalności Związku OSP.

Druh Szynkiewicz od prawie 50 lat działa w OSP Strzeszewo. Przez wiele lat był naczelnikiem tej jednostki, opiekował się wozem strażackim w Strzeszewie.

– Pamiętam, samochód w Strzeszewie zawsze błyszczał – wspominał komendant Adam Dobrosielski.

O prestiżu odznaczenia świadczy fakt, że Złoty Znak Związku to jedno z dwóch wyróżnień OSP, które musi zatwierdzić Zarząd Główny OSP w Warszawie.

[b]Sprawozdanie OSP[/b]

Podczas zebrania sprawozdawczego głos zabrał również Komendant PSP Adam Dobrosielski, który przedstawił zebranym statystyki współpracy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie żuromińskim, podkreślając zasługi ochotników w akcjach gaśniczych, drogowych i wielu innych.

Zebranie prowadził prezes strzeszewskiej jednostki druh Marek Żurawski, a współpracy w gminie pogratulował strażakom komendant gminny OSP Dariusz Grześkiewicz.

Ciekawostką jest, że jeden z druhów Tomasz Nadolski w dniu zebrania obchodził urodziny. Gratulowano więc nie tylko druhowi Szynkiewiczowi.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.