Swojęcin. Zmagania z angielską piosenką

Dzieci ze wszystkich szkół z terenu gminy Lutocin wzięły udział w gminnym konkursie piosenki anglojęzycznej „I love singing”. Organizatorem zmagań z piosenką angielską była Szkoła Podstawowa w Swojęcinie.
Wsp�lne zdj�cie uczestnik�w imprezy wraz z opiekunami i jury

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W czwartek 23 maja w Szkole Podstawowej w Swojęcinie odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej. Organizatorem, pierwszej tego typu imprezy w tej placówce była nauczycielka języka angielskiego Emila Wieczorkowska. Dzieci z klas od jeden do sześć mierzyły się z wybranymi wcześniej przez siebie anglojęzycznymi piosenkami. Do zmagań zaproszone zostały wszystkie szkoły z terenu gminy Lutocin. Byli uczniowie z Lutocina, Przeradza, Chraponii, Jonnego i gospodarze ze Swojęcina.

– W poprzednim roku podobny konkurs odbył się w szkole w Lutocinie, teraz postanowiliśmy zorganizować go w szkole w Swojęcinie – mówi nauczycielka, a jednocześnie organizatorka Emila Wieczorkowska. – Takie konkursy to kolejna forma nauki, a poza tym forma integracji, możliwość spotkania się uczniów z różnych szkół, a także nauczycieli – dodaje nauczycielka.

W sali gimnastycznej mogliśmy usłyszeć takie utwory jak Monday Morning czy też Love You Like A Love Song. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsi w każdej z kategorii wybrani przez jury, któremu przewodniczyła dyrektor szkoły w Swojęcinie Anna Jakowska otrzymali nagrody rzeczowe.

Kl. I – III

1. Julia Topolewska i Daria Gajewska

2. Małgorzata Szałkowski, Anna Jaroszewska

3. Radosław Budka, Kacper Kwiatkowski

Kl. IV – VI

1. Julia Brdak

2. Karolina Budzich, Aleksandra Jakowska, Karolina Fijałek, Julia Stempkowska

3. Karolina Drankowska

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.