Syberia. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W ubiegły czwartek na boisku przy Gimnazjum w Syberii w gminie Lubowidz drużyny złożone z uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zmierzyły się w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Podczas turnieju dzieci pisa�y test z przepis�w ruchu drogowego

Joanna Stachowicz

joasia892@wp.pl

Zadaniem uczniów było wykonanie slalomu rowerowego, udzielenie pierwszej pomocy oraz napisanie testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn z gimnazjów i 13 ze szkół podstawowych naszego powiatu. Spośród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie: Łukasz Szeluga, Łukasz Szkolmowski i Natalia Rakoczy. Drugie miejsce wywalczyły dzieci ze szkoły w Sadłowie: Maciej Końpa, Dawid Kowalewski i Kamil Markowski. Trzecie miejsce przypadło dla uczniów z podstawówki w Lutocinie, którą reprezentowali: Aneta Domagalska, Aleksandra Kowalczyk i Łukasz Liszewski. Spośród starszych uczniów z gimnazjów najlepsi byli również uczniowie z Żuromina z Gimnazjum Nr 1: Mateusz Kortes, Sebastian Szczucki i Patryk Szeluga. Drugie z kolei miejsce zajęli gospodarze z Syberii: Damian Górka, Hubert Łukaszewski i Sebastian Piotrowski. Trzecie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Bieżunia: Damian Grablewski, Jakub Jakubczyk i Grzegorz Zachariasz. Laureaci otrzymali nagrody i wezmą udział w eliminacjach rejonowych w Opinogórze. Każdy z uczestników turnieju otrzymał w prezencie zestaw poprawiający bezpieczeństwo na drodze.

– Szkoda, że nie wszystkie szkoły były zainteresowane udziałem w turnieju – mówi Jan Składanowski Kierownik Ruchu Drogowego żuromińskiej policji.

– Co prawda konkurs jest dla chętnych, ale daje możliwość nauki zachowań technicznych i wyćwiczenia przepisów drogowych. Jesteśmy zainteresowani jak największym udziałem dzieci w takich turniejach – zachęca Jan Składanowski.

Organizatorem konkursu były: Komenda Powiatowa Policji w Żurominie, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Żurominie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.