Syberia. Zachowaj trzeźwy umysł

„Do czego potrzebna jest straż pożarna? – Do gaszenia pożarów, - do wypadków, - do powodzi, - do przewróconych drzew.” Takie odpowiedzi padały podczas uroczystej akademii w Szkole Podstawowej w Syberii, przygotowanej przez pierwszoklasistów i przedszkolaków.
Przedstawienie dzieci klasy I

Ewelina Wypych

ewelina.wypych@interia.eu

Występy najmłodszych miały na celu nauczenie starszych uczniów, jak bardzo potrzebna jest straż pożarna oraz jak postępować podczas jakiegokolwiek zagrożenia. Śpiewano piosenki, recytowano wierszyki. Dzieci wykazywały się wiedzą na temat ratowania ludzkiego życia. Szczególną uwagę zwracano na używanie numerów. Organizatorzy apelu, na czele z Hanną Kozłowską i Marzeną Dobies byli zadowoleni z przebiegu akademii. Również nie mogło zabraknąć samych strażaków z OSP Płociczno wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, która miała być przykładem dla innych. Druhna z MDP, Iwona Pesta twierdzi, iż warto należeć do takiej organizacji.

– Mam nadzieję, że po przeprowadzeniu takiej akcji wielu z tych dzieci będzie chciało w przyszłości znaleźć się na naszym miejscu i będzie komu kontynuować, to co my rozpoczęliśmy, gdyż uważam, że to nie wstyd należeć do OSP, ale wielki zaszczyt – mówi młoda strażak.

Ochotnicy ubrani w stroje strażackie pokazywali swój wóz bojowy wraz z wyposażeniem. Dzieci były zachwycone pokazem. Wrażeń było co niemiara. Swą obecnością zaszczycił akademię także koordynator akcji z Urzędu Gminy Lubowidz Józef Stankiewicz, który wręczył dzieciom nagrody. Na koniec dyrektor szkoły Pani Małgorzata Bucholska podziękowała osobom zaproszonym za przybycie a dzieciom za piękny i pouczający występ.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.